Dráma Szófiában: kijutott a nemzeti válogatott az Európa-bajnokságra

Sebestyén Ervin 2023. november 16., 21:08 utolsó módosítás: 2023. november 16., 21:34

A bolgár labdarúgó-válogatott ellen lépett pályára a magyar nemzeti csapat csütörtök este az Európa-bajnoki selejtező kilencedik fordulójában. Rendkívül fordulatos csatát vívott a két fél, végül 2–2-es döntetlennel fújták le a találkozót.

Elképesztő dráma Bulgáriában, kijutott az Eb-re a magyar válogatott Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Kiválóan kezdte Marco Rossi legénysége az összecsapást, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Nem kellett sokat várni a vezető találatra sem, a 10. percben Szoboszlai remek beadását Ádám Martin bólintotta a hazaiak kapujába (0–1). A gól után sem állt le a magyar csapat, többet birtokolták a labdát és veszélyesen játszottak.

A 24. percben viszont szinte a semmiből érkezett az egyenlítés, Spas Delev vette be Dibusz kapuját, ezzel 1–1-re módosítva az állást. A szünet előtt újabb fordulat következett, ugyanis a bolgár válogatott játékosa, Antov begyűjtötte a második sárgáját, így a játékvezető kiállította.

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A második játékrészben a magyarok mindent megtett annak érdekében, hogy ismét előnybe kerüljenek, azonban az 57. percben létszámban is kiegyenlített lett a találkozó, ugyanis a vendégektől Kerkez is megkapta a második sárgáját. A hajrában büntetőhöz jutottak a bolgárok, amit Despodov higgadtan értékesített (2–1).

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A hajrában Szoboszlai többször is veszélyeztetett, de a dráma a legvégére maradt: Petkov öngóljával kiegyenlítettek a magyarok a 97. percben, ezzel pedig bebiztosították kijutásukat a kontinensviadalra egy fordulóval a csoportkör vége előtt.

A selejtező utolsó összecsapását november 19-én, vasárnap játsszák Montenegró ellen Budapesten, ennek a mérkőzésnek már nem lesz különösebb tétje.

Labdarúgó Eb-selejtező, G csoport, 9. forduló:

Bulgária–Magyarország 2–2 (1–1).

Gólszerzők: Spas Delev (24.), Despodov (79. – büntetőből), illetve Ádám Martin (10.), Petkov (90+7., öngól).
Kiállítva: Antov (37.), illetve Kerkez (57.).
Magyarország: Dibusz – Botka (Kalmár, 81.), Lang, Szalai A. – Nego (Gazdag, 81.), Nagy Á., Styles, Kerkez – Szoboszlai, Csoboth (Nagy Zs., 59.) – Ádám Martin (Németh A., 74.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.