November 2-9. között edzőtábort tart a romániai U15-ös korosztályú női labdarúgó-válogatott, amely november 6-án és 8-án Kelet-Lengyelországban, Lublinban lép pályára a hazaiak hasonló együttese ellen. Az első találkozót a Górnika Łęczna arénában rendezik, a másodikat pedig a Miejski Swidnik stadionban.
Nina Anca, a romániai korosztályos válogatott szövetségi kapitánya a keretbe behívta Trinfuj Boglárkát és Anabelle Nombotot az FK Csíkszeredától, Márkus Grétát a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától, illetve Carina Suciut a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-tól.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!