Jobb volt a román minifutball-válogatott a magyarnál

Zátyi Tibor 2023. november 03., 18:27 utolsó módosítás: 2023. november 03., 19:40

Történelme első világbajnoki döntőjére készülhet Románia minifutball-válogatottja, miután pénteken kora este az emírségekbeli torna elődöntőjében 3–0-ra verte a magyar csapatot.

Készülhet a döntőre a romániai csapat Fotó: Facebook/Federația Română de Minifotbal

A románok már az 5. percben előnybe kerültek, Ungur távoli lövése akadt be a kapuba. A magyar csapat ritkán tudott lövőhelyzetet kialakítani, igaz, a román sem volt sokkal veszélyesebb, így az első 25 perc végéig több találat nem esett, igazán nagy helyzetet sem lehetett feljegyezni.

A rövid szünetet követően viszont szinte rögtön zörrent a magyar háló, a második perc elején labdaszerzést követően Popa lökete volt védhetetlen. A magyar csapat nem tudott újítani, a meccs a románok akarata szerint zajlott, és a 37. percben Balogh lapos lövése is utat talált a hálóba, így minden lényegi kérdés eldőlt.

A románok magabiztos, 3–0-s sikerrel készülhetnek a szombati fináléra, míg a magyarok a bronzmeccsen javíthatnak.

Minifutball-világbajnokság, elődöntő:

Románia–Magyarország 3–0 (1–0).

Gólszerzők: Mircea Ciprian Ungur (5.), Ioan Mircea Popa (27.), Marius Gabriel Balogh (37.).
Románia: Viorel Ionuț Neacșa, Dragoș Constantin Nițu – kapusok; Constantin Gabriel Dumitrașcu, Ioan Mircea Popa, Bogdan Covaci, Andrei Cosmin Balea, Alexandru Bourceanu, Vasile Ovidiu Pop, Mircea Ciprian Ungur, Vlad Iulian Mocanu, Ionuț Andrei Nemițanu, Saron Ionuț Chirică, Marius Gabriel Balogh, Andrei Cătălin Ferik, Andrei Gabriel Șumălan – mezőnyjátékosok.
Magyarország: Tajti Bence, Bohony Bálint – kapusok; Barabás Miklós, Kozó Viktor, Csoszánszki Dávid, Dunai András, Kövesdi Zsombor, Ladányi Dávid, Kiss Gábor, Nádasi Kornél, Lovász Bence, Győri Barnabás, Bozsoki Imre – mezőnyjátékosok.

A magyarok a bronzmeccsen javíthatnak Fotó: Facebook/Magyar Minifutball Szövetség

A csoportkörben Magyarország Portugáliát 1–0-ra, Líbiát 2–1-re, Szerbiát 1–0-ra győzte le. Majd a nyolcaddöntőben 3–0-ra nyert Egyiptom ellen, a negyeddöntőben pedig szoros küzdelemben 1–0-ra múlta felül Szlovákiát.

A romániai csapat – amelynek szakmai stábjában másodedzőként szerepel a székelykeresztúri Klein László – a csoportmeccsek során Szudánt 10–1-re verte, a spanyolokkal szemben megküzdött a 3–2-es győzelemért, az Amerikai Egyesült Államok ellen pedig 0–0-s döntetlent játszott. A legjobb tizenhat között 7–0-ra simán jutottak túl a thaiföldieken, míg a legjobb négy közé kerülésért 2–0-ra nyertek a házigazda Egyesült Arab Emírségek ellen.

A magyar és a román válogatott négy évvel ezelőtt a vébé bronzmeccsen csapott össze, akkor Románia büntetőkkel nyert. A trikolóroknak még van egy bronzérmük az első, 2015-ös vébéről. Európában viszont egyeduralkodónak számítanak, az első hat Eb-t rendre megnyerték, a legutóbbi kettőn ezüstérmet szereztek, míg a 2017-es kiírás bronzmeccsén büntetőkkel kaptak ki a magyaroktól. Az Magyarország egyetlen érme az Eb-k történetében.

A másik ágon az Eb-címvédő Azerbajdzsán és az előző Eb-n negyedik Kazahsztán találkozik a döntőbe kerülésért.

A minifutballt 5+1-es felállásban, 4x2 méteres kapura játsszák kispályán, a játékidő 2x25 perc.