A románok már az 5. percben előnybe kerültek, Ungur távoli lövése akadt be a kapuba. A magyar csapat ritkán tudott lövőhelyzetet kialakítani, igaz, a román sem volt sokkal veszélyesebb, így az első 25 perc végéig több találat nem esett, igazán nagy helyzetet sem lehetett feljegyezni.
A rövid szünetet követően viszont szinte rögtön zörrent a magyar háló, a második perc elején labdaszerzést követően Popa lökete volt védhetetlen. A magyar csapat nem tudott újítani, a meccs a románok akarata szerint zajlott, és a 37. percben Balogh lapos lövése is utat talált a hálóba, így minden lényegi kérdés eldőlt.
A románok magabiztos, 3–0-s sikerrel készülhetnek a szombati fináléra, míg a magyarok a bronzmeccsen javíthatnak.
A csoportkörben Magyarország Portugáliát 1–0-ra, Líbiát 2–1-re, Szerbiát 1–0-ra győzte le. Majd a nyolcaddöntőben 3–0-ra nyert Egyiptom ellen, a negyeddöntőben pedig szoros küzdelemben 1–0-ra múlta felül Szlovákiát.
A romániai csapat – amelynek szakmai stábjában másodedzőként szerepel a székelykeresztúri Klein László – a csoportmeccsek során Szudánt 10–1-re verte, a spanyolokkal szemben megküzdött a 3–2-es győzelemért, az Amerikai Egyesült Államok ellen pedig 0–0-s döntetlent játszott. A legjobb tizenhat között 7–0-ra simán jutottak túl a thaiföldieken, míg a legjobb négy közé kerülésért 2–0-ra nyertek a házigazda Egyesült Arab Emírségek ellen.
A magyar és a román válogatott négy évvel ezelőtt a vébé bronzmeccsen csapott össze, akkor Románia büntetőkkel nyert. A trikolóroknak még van egy bronzérmük az első, 2015-ös vébéről. Európában viszont egyeduralkodónak számítanak, az első hat Eb-t rendre megnyerték, a legutóbbi kettőn ezüstérmet szereztek, míg a 2017-es kiírás bronzmeccsén büntetőkkel kaptak ki a magyaroktól. Az Magyarország egyetlen érme az Eb-k történetében.
A másik ágon az Eb-címvédő Azerbajdzsán és az előző Eb-n negyedik Kazahsztán találkozik a döntőbe kerülésért.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.