Újabb rangadót kapott Kovács István a Bajnokok Ligájában

Sebestyén Ervin 2023. november 08., 14:06 utolsó módosítás: 2023. november 08., 14:17

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2023–2024-es kiírásában második alkalommal kap lehetőséget Kovács István, a nagykárolyi játékvezető ezúttal szerdán este az Arsenal–Sevilla összecsapáson fújja majd a sípot.

A szerdai játéknap egyik legfontosabb meccsét vezeti Kovács István Fotó: UEFA

A 39 éves sípmester nemrégiben a Newcastle United–PSG mérkőzésen volt bíró, ezúttal az angol Arsenal és a spanyol Sevilla összecsapásán dirigálhat, amely szerdán 22 órakor kezdődik a B csoport 4. fordulójában.

A két héttel ezelőtti első egymás elleni találkozójukon az Arsenal 2–1-re győzött idegenben, és 6 ponttal vezeti a csoportot, eggyel megelőzve a francia Lens együttesét, míg a Sevilla 2 ponttal a harmadik helyen áll, holtversenyben a holland PSV Eindhovennel.

A nagykárolyi játékvezető munkáját az oldalvonalon Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzők segítik, míg a negyedik bíró Horaţiu Feşnic lesz majd. A videóbíró (VAR) szobában a német Bastian Dankert és a francia Benoît Millot tevékenykedik.

Kovács Istvánnak összességében ez lesz a 18. mérkőzése, amelyet ő vezet a legrangosabb európai kupasorozatban.

Az Ifjúsági Bajnokok Ligájában szintén román játékvezetői brigád fújja az Arsenal–Sevilla találkozót. A 15 órától kezdődő meccset Iuliana Demetrescu irányítja, míg Mihaela Ţepuşă és Roxana Ivanov lesznek az asszisztensei.