Hétfőn még az tűnt a legvalószínűbbnek, hogy elmarad az összecsapás és Marco Rossi legénysége automatikusan megkapja a három pontot és kijut a kontinenstornára, azonban kedden már arról számolt be a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ), hogy végül Szófiában rendezik a találkozót. Szurkolók viszont az eddigi terveknek megfelelően nem lehetnek a létesítményben, amely így zárt kapuk mögött lesz lejátszva.
Az MLSZ hivatalos közleményében nemtetszését fejezte ki, véleményük szerint példátlan, komolytalan és sportszerűtlen a bolgár szövetség viselkedése.
Az összecsapást csütörtökön este, 19 órától rendezik és amennyiben a magyar válogatott kiharcol legalább egy döntetlent, akkor azzal ki is jut a jövőben megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!