A torna már múlt héten elkezdődött, s számos mérkőzést le is játszottak. Csakhogy amióta 2021-ben a nemzetközi szövetség (IHF) elhatározta,
hogy a vb-re nem 24, hanem 32 együttes kvalifikálja magát, a mezőny igencsak felhígult.
Azelőtt is köztudott volt, hogy az Európa-bajnokság sokkal nehezebb és kiegyensúlyozottabb, de most végképp fura helyzetek adódtak.
Vegyük például az olasz–dán csoportot. Az olaszok 1997-ben jártak először világbajnokságon, most ismét kijutottak a megmérettetésre. Első két meccsüket megnyerték a két afrikai ország ellen (Algéria, Tunézia), a világbajnokkal szemben viszont több mint 15 gólos vereséget szenvedett. Képzelhetjük, milyen erősségű a csoport. És akkor nem beszéltünk a chilei, kubai válogatottról, no meg az amerikairól sem.
Állítólag ők azért indíthatták el a válogatottjukat (ezidáig még az sem volt), mert az IHF kedveskedni akart a 2028-ban olimpiát rendező országnak.
Ezek mellett persze a vicc kategóriába sorolható több más, vb-re kijutott ország is. Közéjük tartozik a magyar csoportban levő Guinea is.
Az igazsághoz tartozik az is, hogy van egy német–lengyel–svájci–cseh kvartett is, amely a legkiegyensúlyozottabb – legalábbis abból a szempontból, hogy mind a négy válogatott európai. Igaz az is, hogy egy-két csoportban rangadókat is játszottak.
Ezek közé tartozik az egyik hazai csapat, a norvégok ugyanis meglepetésre kikaptak a braziloktól, s kemény meccset játszottak a portugálokkal is.
A magyarok sem tétlenkedtek közben, hiszen a könnyebb ellenfélnek tűnő észak-makedónokat nem tudták megverni, ezért kétszeresen is rangadónak számított már a hollandok elleni összecsapásuk.
Az amerikai válogatott mérkőzései különben teljes mértékben beilleszkedtek az érdektelen meccsek közé, mint ahogy valószínűleg a Kuveit–Katar vagy a Kuba–Izland (érvényes ez a Bahrein, Algéria és Guinea meccseire is) összecsapásra sem volt senki kíváncsi. És a hasonló párosításokból volt elég a csoportmeccsek során. Hétfőn például olyan izgalmas meccsekre kerül sor, mint Zöld-foki Köztársaság–Kuba vagy Chile–Japán.
„Méltatlan a kézilabdához az, ami most történik a vb-n. Elvileg ez lenne e sportág ünnepe. Helyette sorozatban jöttek azok a mérkőzések, amelyeken a különbség 15-20 gólnál nagyobb lett. Ki nézi meg ezeket? Mit keres itt Afrika ötödik helyezettje, miközben Európából 4-5 csapat kiesett a selejtezőn” – nyilatkozta egy norvég edző, Frode Scheie, aki korábban az északi csapat válogatott kapusa volt.
Sokkal durvábban és ironikusabban fogalmazott egy másik volt skandináv válogatott, Frank Løke: „kínos ez az egész vb, és nézhetetlen is. A 2025-ös világbajnokság majd akkor kezdődik el, amikor a csoport utolsó helyezettjei elmennek az Elnök Kupára, és kialakul a legjobb 24 mezőnye.
Az idei világbajnokságon eddig különben számos meccsen született 15 gólosnál nagyobb különbségű végeredmény, egyes párharcok alkalmával pedig húsznál is több volt közte. Ezek közé tartozik a Dánia–Algéria 47–22 (25 gól), Franciaország-Kuveit 43–19 (24 gól), Szlovénia–Kuba 41–19 (22 gól) és Izland–Kuba 40–19 (21 gól).
A vb-n tehát számos olyan meccs volt, amely szakmailag értékelhetetlen volt.
A nagy csapatok játékosai inkább arra törekedtek, hogy sérülés nélkül hozzák le a hatvan percet. Egyes edzők pedig arra használták, hogy a cseréknek több játéklehetőséget adjanak, sok csapat még a játékelemeket sem tudta rendesen gyakorolni.
A világbajnokságon az európai csapatok amúgy messze felülmúlják a többieket, eddigi egy meglepetés született ilyen szempontból, a fentebb is említett brazil győzelem a házigazda norvégek ellen. Az egyetlen nem európai csapat az egyiptomi, amely reális eséllyel küzdhet az elődöntőbe kerülésért. A 2015-ben ezüstérmes Katar nem játszik hazai pályán, összevásárolt csapata kiöregedett. Tunézia, amely 20 évvel ezelőtt negyedik helyen végzett, hosszú évek óta rendkívül gyenge teljesítményt nyújt. Az egykor „rettegett” Dél-Korea pedig ki sem jutott a világbajnokságra.
Az igazi összecsapások tehát kedden kezdődnek a középdöntők első mérkőzéseivel. Reméljük, hogy a csoportmeccsek során tapasztalt magyar szereplés feljavulása pedig tovább kitart.
Teljesen érthető módon csalódottan nyilatkozott a Sepsi OSK vezetőedzője, miután csapata vereséggel kezdte az évet, 3–2-re kikapott az Unirea Slobozia vendégeként.
Két, nehéz anyagi helyzetben levő és egyben vezetőedzőcserén átesett csapat találkozott szombaton Galacon a labdarúgó Szuperliga 22. fordulójában. A meccs végeredményével egyik fél sem lehet elégedett, ez pedig a Sepsinek kedvez.
Előbb csak a csillagszóró, majd a karácsonyfa, végül az egész ház lángba borult – mindez percek alatt történt meg szerdán, Kászonújfaluban. A tűz egy fiatal pár és két gyermekük otthonát semmisítette meg.
Ismét drágították a benzint és a gázolajat a romániai kőolajipari társaságok, idén immár hatodjára. Az üzemanyag ára az év eleje óta több mint 30 banival emelkedett.
A Ryanair, Európa legnagyobb légitársasága azt szorgalmazza, hogy az európai repülőtereken korlátozzák az alkoholfogyasztást, ezzel csökkentve a részeg utasok által okozott zavarokat a repülőjáratok fedélzetén.
Személyes krízis, az egyházban való csalódás, vagy intellektuális kétely következményeképpen hagyják el az emberek a vallásukat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!