Ovidiu Mihăilă szövetségi kapitány kihirdette a 18 fős keretet a női kézilabda Kárpát-kupára, amelyet november 20. és 23. között rendeznek Besztercén. A tornán a házigazda Románia mellett Ausztria, Portugália és Csehország vesz részt.
A szakvezető által kijelölt játékosok nagy valószínűséggel a világbajnokságon is pályára lépnek, hiszen a torna után a válogatott Rotterdamba utazik, ahol november 26-tól a vébé A csoportjának mérkőzéseit játssza.
Bár hivatalosan a Kárpát-kupára szól a mostani kerethirdetés, várhatóan nem lesznek jelentős változások a vb-rajtra.
A világbajnokságon 16 kézilabdázó kerül majd be a meccskeretbe, míg két játékos minden találkozón a lelátón foglal helyet, őket a torna folyamán bármikor becserélhetik.
A keretben több meglepetés is található: hiányzik a balátlövő posztról Ștefania Stoica és Bianca Bazaliu, akik tavaly az Európa-bajnokságon meghatározó szerepet játszottak, de mostanában kevés játéklehetőséget kaptak klubjukban, a Besztercei Gloriában.
Ugyanakkor a beszterceiek erős képviselettel vannak jelen, négy játékost adnak a válogatottnak, köztük van az elmúlt hetek felfedezettje, Kerekes Éva.
A Zetelakán született, Székelyudvarhelyen nevelkedett balszélső a múlt hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésen robbant be, az Esbjerg elleni győzelemből kivette a részét, megszerezte első három találatát a BL-ben. Amúgy nem ez lesz a debütálása a válogatottban, 2024 áprilisában már ezen átesett.
Szintén négy kézilabdázót ad a Brassói Corona, míg a Bukaresti CSM mindössze egy játékossal, a jobbszélső Mihaela Mihai révén képviselteti magát.
Kapuskok: Iulia Dumanska (Nagybányai Minaur), Bianca Curmenț (Brassói Corona), Elena Șerban (Dunărea Brăila).
Jobbszélsők: Sonia Seraficeanu (Besztercei Gloria), Mihaela Mihai (Bukaresti CSM).
Jobbátlövő: Alicia Gogîrlă (SCM Craiova).
Irányítók: Rebeca Necula (CSM Rm. Vâlcea), Alisia Boiciuc (Corona), Andreea Popa, Elena Roșu (mindketten Dunărea Brăila), Cristina Laslo (Gloria).
Beállók: Lorena Ostase (Gloria), Sonia Vasiliu (Slatina), Asma Elghaoui (Rm. Vâlcea).
Balátlövők: Sorina Grozav (Corona), Maryia Skrobic (Rapid).
Balszélsők: Gabriela Dumitrașcu (Corona), Kerekes Éva (Gloria).
A tornát követően Ovidiu Mihăilă csapata november 26-án utazik Hollandiába, ahol a világbajnokság első szakaszában Rotterdamban szerepel. Itt a csoportban sorrendben Horvátországgal, Japánnal és Dániával csap össze.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!