A kézilabda szeretete nem ismer határokat – sem földrajziakat, sem életkorit. Ezt bizonyította be újfent a Csíkszeredai NKSZ női csapata, amely két korosztályban is pályára lépett a május 21–24. között, a horvátországi Makarskán és Omišban megrendezett veteránok számára kiírt világkupán, a Masters Handball World Cupon (MHWC).
A több mint 1500 résztvevőt – egykori kiválóságokat és örökifjú sportolókat – felvonultató világversenyen a székelyföldi kézilabda ismét letette névjegyét.
A 40+ és 50+ korosztályban is rajthoz álló székelyföldi együttes legkiemelkedőbb eredményét az idősebb kategóriában érte el, ahol döntőt játszott, és végül ezüstéremmel zárta a tornát. A fináléban a finn Dicken Goldies 50 csapatával mérkőztek meg, ahol 14–9 arányban maradtak alul, de teljesítményük így is minden elismerést megérdemel.
A tornán elért 2. helyezés igazi sporttörténeti siker, amely méltó módon öregbíti a csíki és a székelyföldi kézilabda hírnevét. A +40-es korosztályban szereplő együttes sem vallott szégyent: a hatodik helyen zárt a rangos mezőnyben.
Külön elismerést érdemel az NKSZ színeiben pályára lépő aradi Adriana Inoan, aki nemcsak csapatával lett világbajnoki ezüstérmes, hanem a torna gólkirálynője címet is megszerezte az 50+ kategóriában.
A horvátországi világbajnoki ezüst – túl az eredményességen – a barátságról, az összetartásról és a sport iránti időtlen elköteleződésről szól. A székely kézilabda büszke lehet rájuk.
A +40-es korosztály: Süket Teréz, Antal Ágnes, Lőrinc Réka, Forró Tünde, László Szidónia, Miklós Ágnes, Portik Helga, Bene Enikő, Fülöp-Jakab Enikő és Janka Katalin.
A +50-es korosztály: Tófalvi Margit, Pongrácz Emília, Antal Angéla, Szőke Erzsébet, Csomortáni Zsuzsanna, Codruța Zavragiu, Moldován Annamária és Adriana Inoan.
A csapatokat Halmágyi Zsolt készítette fel és irányította a horvátországi világeseményen, a két csapat pedig összesen tíz meccset játszott. A viadalon 19 ország csapatai vettek részt. Ez az esemény a világ egyik legnagyobb veterán kézilabda tornája.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!