Három korcsoportos válogatott is számít a székelyudvarhelyi kézilabdázókra. Mind a romániai, mind a magyar szövetségi kapitányok küldtek behívót, edzőtáborokat tartanak, aztán felkészülési találkozókon szerepelnek.
Az romániai kadett válogatott (U17-esek) keretében négy sportolót is találunk: Csog József, Józsa Csaba, Bodor Tas és Jenei Kristóf elutazott Plopeni-be, aztán Törökországba mennek tesztmeccsekre.
A romániai ifjúsági együttes (U19) Temesváron hangol a Szerbia elleni párosmeccsre, itt Szabó Zoltán képviseli az udvarhelyi színeket.
Ezen korosztálynál a magyar ifiválogatott kapitánya Bogos Dávidot és Tornai Balázst hívta Balatonboglárra, Tunéziával játszanak barátságos összecsapást.
A román nagyifjúsági csapat Nagyváradon edzőtáborozik, itt Menyhárt Barna a keret tagja, ők Szlovéniával tesztelnek.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Életveszélyes fenyegetést kapott egy magyarországi előadó, ezért lemondta székelyföldi koncertjét. A botrány túlmutat Majkán, és a magyar közélet nagyon aggasztó állapotairól árulkodik.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!