Levin gólja döntött Káposztásmegyeren, a második meccset is behúzta a Sportklub

Dobos László 2024. március 09., 21:31 utolsó módosítás: 2024. március 09., 21:44

Második mérkőzését is megnyerte a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, a székelyföldi kék-fehérek szombaton este David Levin találatával győztek a BJAHC otthonában, és összesítésben 2:0-ra vezetnek.

Kétszer is legyőzte idegenben a BJAHC-t a Sportklub, kedden és szerdán Csíkszeredában folytatódik a párharc Fotó: Várhegyi Erna

Népes szurkolótábor buzdította szombaton este is a Csíkszeredai Sportklubot a Vasas Jégcentrumban, a székelyföldi drukkerek egy óriás méretű székely zászló mögött helyezkedtek el. A házigazdáktól hiányzott Ritter Zalán, a vendégektől pedig az eltiltását töltő Becze Tihamér, illetve az Erste Ligában játékjogtól megfosztott Cody Milan.

Fotó: Várhegyi Erna

Paprikás hangulatú, kemény hokit hozott az első játékrész, amelyben többet támadott a vendég Sportklub, a csíkiaknak volt két emberelőnyük is, de egyiket sem tudták kihasználni. Nem született gól a második húsz percben sem, amikor újra többet lőtt kapura a Sportklub, és a csíkiak kivédekezték a játékrész egyetlen emberelőnyös két percét.

Nagy harcot hozott a harmadik játékrész is, amelyben a vendég Sportklub kivédekezett két emberelőnyt, majd négy perccel a vége előtt az erdélyiek kerültek emberelőnybe.

Ezt kihasználták a kék-fehérek, David Levin egy hajszálpontos, felső vas alá bombázott lövéssel előnyhöz juttatta csapatát (0–1).

Maradtak izgalmak az utolsó percre is, amikor a hazaiak időt kérték, majd kapulehozatallal próbálkoztak.

Szűk fél perccel a vége előtt emberelőnybe került a BJAHC, akik hat a négy ellen támadhattak, a Sportklub azonban hősiesen védekezett, és megnyerte a találkozót.

A párharcban a Csíkszeredai Sportklub összesítésben 2:0-ra vezet, folytatás kedden és szerdán a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, második mérkőzés:
Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub 0–1 (0–0, 0–0, 0–1).
Gólszerző: David Levin (57. perc).
Kapura lövések: 29–39.
Büntetőpercek: 12–14.
Játékvezetők: Németh Márton és Juhász Gábor, illetve Vincze Dániel Balázs és Muzsik Ferenc Norbert.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas Roland, Kiss Dániel (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Jevgenyij Mozer, Weidemann Márk, Schlekmann Márk (első sor); Dóczi Zsombor, Tóth Gergely, Ilja Culigin, Joni Jesperi Viikilä, Keresztes Levente (második sor); Ivan Vorobjov, Vitalij Tyeszlenko, Ravasz Csanád, Nagy Krisztián, Tóth Richárd (harmadik sor); Varga John Kaden, Oliver Dame–Malka, Molnár Bálint, Kirils Galoha, Sági Martin, (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Fodor Csanád (első sor); Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Reisz Áron, Sofron István (második sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Bajkó Csongor, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.