Nem volt egyszerű, de már kettővel vezet a GYHK

Gergely Imre 2024. március 09., 21:07 utolsó módosítás: 2024. március 09., 21:31

Kétszer egyenlített a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Liga negyeddöntő második meccsén szombaton az Újpest ellen, majd amikor átvette a vezetést, már nem engedte ki a kezéből. 2:0-ra vezet a címvédő.

A harmadik harmadban döntött a GYHK, összesítésben kettővel vezet Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ahogy egy nappal korábban, szombaton is az UTE kezdte élesebben a mérkőzést, és egy gyergyói korongvesztést Benk büntetett góllal. Ez pár percig láthatóan megzavarta a piros-fehéreket, nem találták a játékukat. De aztán helyükre kerültek a dolgok, elindult a gépezet és Vincze Péter egyenlített. A későbbiekben kétszer is emberelőnyben tesztelhették Rajna reflexeit a hazaiak, de eredménytelenül. Aztán a lilák is kaptak egy ilyen lehetőséget, de az nem jelentett veszélyt Rinne kapujára.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

1–1 után jöhetett a második harmad, amelyben ismét gyorsan vezetést szerzett az Újpest, Kovács Alex volt a gólszerző, de úgy tűnt, megpattant a korong és így csapta be Rinnét. Az előnyét nagyon jól védekezve őrizte a vendégcsapat, Orbánék nehezen tudtak helyzetbe kerülni. De a szerencse is Rajnával volt, amikor Sándor-Székely és Bodó is a vasat találta telibe.

De nem maradt 1–2 az eredmény a pihenőre, mert kevesebb mint egy perccel a szünet előtt Bodó nagy cselek után szédületes gólt vágott az a rövid felsőbe. Így ismét egállal zárult a játékrész.

A harmadik húsz perc után ezúttal nem kellett ráadás, Császár lövésével először vette át a vezetést a GYHK. A bírók videóztak, de ők is beláthatták, hogy szabályos volt a találat. Továbbra is nyomás volt az UTE kapuján és Sylvestre sem maradt góltalan.

4–2 után Kovács Alex emberelőnyben még szorossá tette a végét, de a gyergyóiak nem hagyták hogy újabb fordulat következzen.

4–3 lett a vége, összesítésben 2:0-ra vezet az Erste Liga címvédője. Folytatás kedden Budapesten.

Jégkorong Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő, második mérkőzés
Gyergyói Hoki Klub–UTE 4–3 (1–1, 1–1, 2–1),
Gólszerzők: Vincze Péter (7. Chris Bodó (39.), Császár Hunor (42.), Sébastien Sylvestre (52.) illetve Benk András (2.), Kovács Alex (24., 55.)

19.30-tól DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona

A negyeddöntőt az egyik csapat negyedik sikeréig játsszák, a hosszabbításos meccsek pedig az első gólig tartanak.