Pénteken délután a Sepsi OSK II. saját közönsége előtt fogadta a Brassói SR gárdáját a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjában az alsóházi rájátszás 5. fordulójában.
Jól kezdte a mérkőzést a hazai gárda, Veress Zsombor révén már a második percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később Vlad Matei Coma is eredményes volt, így
az első negydórában már 2–0 állt az eredményjelzőn.
A folytatásban ugyan visszavett a lendületből a háromszéki klub, de az eredmény nem változott.
A második félidő határozottan a vendégekről szólt, rögtön a szünet után Carlo Danciu talált be, ezzel visszajött a meccsbe a brassói csapat. Remekül védekeztek a piros-fehérek, jól zárták a területeket, őrizték az egygólos előnyt.
A 82. percben Ștefan Răchișan révén mégis összejött az egyenlítés, sőt, a hosszabbításban Carlo Danciu ismét eredményes tudott lenni, így
a brassóiak megfordították a meccset és mindhárom pontot elvitték Sepsiszentgyörgyről.
| 2024. 04. 26. 17:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Brassói SR Municipal Brassói SR | 2-3 |
| 2024. 04. 27. 17:00 | Viitorul Curița Viitorul Curița | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-2 |
| 2024. 04. 27. 17:00 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 5-4 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 5 | 3 | 0 | 2 | 11-9 | 38 |
2 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 5 | 2 | 1 | 2 | 7-5 | 26 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 5 | 3 | 0 | 2 | 7-6 | 25 |
4 | Viitorul Curița Viitorul Curița | 5 | 2 | 1 | 2 | 8-6 | 23 |
5 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | 5 | 1 | 1 | 3 | 7-13 | 17 |
6 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 5 | 1 | 3 | 1 | 10-11 | 13 |
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Folyamatosan dolgoznak az FK Csíkszeredánál, hogy a téli időjárás közepette is megfelelő állapotba kerüljön a csíkszeredai városi stadion gyepszőnyege a csapat következő bajnokijára. A piros-feketék vasárnap az FC Botoșani együttesét fogadják.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!