A székelyföldi klub csütörtökön délelőtt a közösségi oldalán ismertette, hogy megvált a kanadai kapus Matthew O'Connortól, a szintén kanadai Spencer Asuchaktól és a szlovén Erik Svetinától. Mindhárom játékos csak rövid ideig volt a Sportklub keretének tagja, a jelenlegi szezonban játszottak az együttes színeiben.
„Köszönjük mindazt, amit a csapatért tettetek. Reményeink szerint egyhamar nem feleditek a kék-fehéreket. Sok sikert kívánunk nektek a továbbiakban a magánéletben és a sportban egyaránt!” – olvasható a Sportklub rövid közleményében.
A csíkszeredai gárda hétvégén búcsúzott az Erste Liga idei szezonjától, miután az elődöntőben összesítésben 4–2-re maradt alul a Ferencvárossal szemben. A román hokibajnokságban viszont döntőt játszanak a kék-fehérek, a Brassói Corona lesz majd az ellenfelük.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!