David Levin mesternégyesével ismét előnyben a Sportklub

Dobos László 2024. március 13., 21:34

A negyedik mérkőzés is szoros csatát hozott a Csíkszeredai Sportklub és a BJAHC között a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A szerda esti csíki találkozón a hazaiak 4–3-ra nyertek, a kék-fehérek találatait David Levin ütötte.

Levin (16-os) négyszer talált be a szerdai meccsen Fotó: Borbély Fanni

Szerdán este újra zsúfolt lelátók előtt zajlott a Sportklub–BJAHC mérkőzés, telt ház volt a Vákár Lajos Műjégpályán. A hazaiaknál visszatért az eltiltás miatt három mérkőzésen hiányzó Becze Tihamér, nem nevezték viszont Fodor Csanádot és Bajkó Csongort, míg a vendégeknél Tóth Gergely nem öltözött be.

Az első harmadban többet lőttek kapura a vendégek, egy ellentámadásból Schlekmann révén meg is szerezték a vezetést (0–1), azonban a csíkiak speciális játéka tökéletesen működött az első húsz percben: kivédekeztek egy emberhátrányt, és mindkét emberelőnyös szituációban gólt szereztek, a találatokat David Levin szerezte (2–1).

A második játékrész első felében sziporkázó játékot mutatott be a Sportklub, tombolt a közönség, hiszen újabb két Levin-villanással a 27. percben már 4–1-re vezetett a házigazda székelyföldi alakulat, mind a két találatnál Sofron adta a passzt.

Fotó: Borbély Fanni

Ezt követően kapust cserélt a budapesti együttes, Farkas Roland helyét Kiss Dániel vette át, akinek tökéletes maradt a mutatója, nem kapott újabb gólt.

A középső játékrész második felében kaotikussá vált a játék, a vendégek pedig a második szünet előtt kihasználták a csíkiak védelmi hibáját, Nagy Krisztián belőtte csapata második gólját (4–2).

Többet támadott a harmadik harmadban a vendég BJAHC, a Sportklubnak is megvoltak a helyzetei, gólt azonban újra a vendégek ütöttek, a 44. percben Jevgenyij Mozer találta meg a rést Matt O'Connor csíki kapus lábai között (4–3).

Bő két perccel a rendes játékidő vége előtt a vendégek időt kértek, majd kapuslehozatallal is próbálkoztak, az egyenlítés azonban nem sikerült.

A Sportklub lőhetett volna még egy gólt, megvolt az esélye rá, de Becze lövésébe belevetődött az egyik vendégjátékos.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, negyedik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Budapest Jégkorong Akadémia HC 4–3 (2–1, 2–1, 0–1).
Gólszerzők: David Levin (12., 19., 21. és 27. perc), illetve Schlekmann Márk (9.), Nagy Krisztián (40.) és Jevgenyij Mozer (44.).
Kapura lövések: 19–26.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: André Attila, Anton Peretyatko (ukrán) és Bandi Csaba.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Péter Balázs, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Rokaly Norbert, Reisz Áron, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas Roland, Kiss Dániel (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Jevgenyij Mozer, Kirils Galoha, Schlekmann Márk (első sor); Dóczi Zsombor, Oliver Dame–Malka, lja Culigin, Joni Jesperi Viikilä, Keresztes Levente (második sor); Varga John Kaden, Ivan Vorobjov, Tóth Richárd, Nagy Krisztián, Ravasz Csanád (harmadik sor); Vitalij Tyeszlenko, Sági Martin, Weidemann Márk, Molnár Bálint (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.

A BJAHC–Sportklub párharcból eddig négy mérkőzést játszottak le. Budapesten a Sportklub 2–1-re és 1–0-ra nyert, azonban a BJHC óvott, és játékvezetői műhiba miatt az 1–0-ás mérkőzés újrajátszását rendelte el a Magyar Jégkorong Szövetség versenyirodája.

A hétfőn délután közzétett döntés ellen 48 órán belül nyújthatott be fellebbezést az erdélyi klub, és ezt meg is tette – bár hivatalosan nem jelentették be.

Az óvással érintett mérkőzést – szükség esetén – jövő csütörtökön rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.

A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban a Sportklub vezet – az óvás és a fellebbezés elbírálásának függvényében összesítésben 2:1-re vagy 3:1-re.

A következő BJAHC–Csíkszeredai Sportklub mérkőzést szombaton 18.40-től rendezik Budapesten, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.