Söpréssel jutott négy közé a Gyergyói Hoki Klub

Gergely Imre 2024. március 13., 21:06

Az UTE elleni negyeddöntős párharcot a lehető leghamarabb húzta be a jégkorong Erste Liga címvédője, a Gyergyói HK. Sylvestre-ék szerdán a második harmadban nyújtott elsöprő játékkal nyerték a negyedik meccset és beléptek az elődöntőbe.

Népes szurkolótábora volt az Újpest elleni meccsen a GYHK-nak Fotó: UTE/Vörös Dávid

Az első harmadban folyamatos nyomás alatt volt a hazai kapus, több nagy helyzet is gólt érdemelt volna, de Rajna tette a dolgát, ahogy a gyergyói kapuban Rinne is az újpestiek próbálkozásainál. A gól azonban most is váratott még magára, akárcsak egy nappal korábban.

A második harmadban viszont volt belőle bőven. A GYHK lehokizta a jégről az Újpestet.

Sárpátki nyitotta a gólok sorát, majd jöttek sorban a piros-fehérek találatai. Rajna sem tudta már meccsben tartani az övéit. Sylvestre kétszer volt eredményes, és Haaranen is betalált egy ravasz lövéssel, Bodó pedig büntetőlövést értékesített.

A lilák Szabó Rácz révén szépítettek, de a lényegi kérdések már eldőltek.

Fotó: UTE/Vörös Dávid

A negyeddöntő utolsó húsz percében már egyik fél sem hajtotta szét magát, csorogtak a percek, Sylvestre még megszerezte a maga harmadik gólját, Kiss Patrik erre még válaszolt és 6–2-es gyergyóik sikerrel zárult le a mérkőzés.

GYHK a vártnál sokkal könnyebben, söpréssel jutott az Erste Liga elődöntőjébe.

Jégkorong Erste Liga negyeddöntő negyedik mérkőzés
UTE–Gyergyói Hoki Klub 2–6 (0–0, 1–5, 1–1)
Gólszerzők: Szabó Rácz Maxim (39. perc), Kiss Patrik (58.) illetve Sárpátki Tamás (24.) Sébastien Sylvestre (27., 37., 53.), Matias Haaranen (30.), Chris Bodó (37.)
A párharcot a GYHK nyerte, söpréssel, 4:0-s összesítéssel.