A Gyergyó az Újpesttel, a Sportklub pedig a BJAHC-vel negyeddöntőzik

Dobos László 2024. március 05., 22:20 utolsó módosítás: 2024. március 05., 23:12

Befejeződött a 2023–2024-es jégkorong Erste Liga alapszakasza, következik a rájátszás. Az egyenes kieséses szakasz első körében a címvédő Gyergyói HK és a Brassói Corona hazai pályán kezd, a Csíkszeredai Sportklub pedig idegenben.

Lezárult az idei Erste Liga alapszakasza Fotó: Várhegyi Erna

Nem született táblázatot módosító eredmény a jégkorong Erste Liga alapszakaszának utolsó játéknapján. A Budapest Jégkorong Akadémia HC–Újpest találkozó módosíthatta volna a rangsort – abban az esetben, ha újpesti vendégsiker született volna. A szoros mérkőzést az utolsó perceben szerzett találattal a házigazdák nyerték.

Ezzel végelegessé vált, hogy a március 8-án kezdődő negyeddöntőkben a listavezető Ferencváros a debreceniekkel csatázik, a Brassói Corona ellenfele a DVTK Jegesmedvék együttese lesz, a címvédő Gyergyói HK az Újpestet fogadja, a negyedik párharcban pedig a Budapest Jégkorong Akadémia HC a Csíkszeredai Sportklub ellen kezdi a rájátszást.

Fotó: Várhegyi Erna

A kiírás szerint a legjobb nyolc csapat március 8-ától vív egyenes kieséses csatákat, amelyek az egyik fél negyedik győzelméig tartanak majd.

Eredmények, jégkorong Erste Liga, alapszakasz.
Budapest Jégkorong Akadémia HC–Újpesti TE 4–3 (1–0, 1–2, 2–1).
Gólszerzők: Ravasz Csanád (5.), Molnár Bálint (35.), Ilja Culigin (50.) és Varga Kaden John (58.), illetve Tornyai Gábor (25.), Benk András (30.) és Just Kyle (43.).

Dunaújvárosi Acélbikák–Ferencváros 3–2 – hosszabbítás után (1–0, 0–1, 1–1, 1–0).
Gólszerzők: Somogyi Balázs (15., 41., 62.), illetve Tóth Adrián (36., 60.).

Miskolci DVTK Jegesmedvék–FEHA19–es csapata 3–1 (0–0, 0–1, 3–0).
Gólszerzők: Miskolczi Márk (54.), Bartos Dávid (55., 60.), illetve Jan Blasko (36.).