Az alapszakaszban első helyen végző, az elődöntőben a Csíkszeredai Sportklub ellen továbbjutó Ferencváros a pályaválasztó a bajnokság első felében második helyen záró, a döntőbe jutásért a címvédő Gyergyói HK-t felülmúló Brassói Corona ellen.
A budapesti Tüskecsarnokban pénteken dobják be először a korongot. Amennyiben hétmeccsesre nyúlna a döntő, április 16-án rendeznék a mindent eldöntő mérkőzést.
Április 5.: 19.30-tól FTC-Telekom–Brassói Corona (m4sport.hu)
Április 6.: 15.05-től FTC-Telekom–Brassói Corona (M4Sport).
Április 9., 18.30-tól: Brassói Corona–FTC-Telekom (m4sport.hu).
Április 10.: 18:30-tól Brassói Corona–FTC-Telekom (m4sport.hu).
Április 12.: 20 órától FTC-Telekom–Brassói Corona (Duna World)
Április 14.: 17 órától Brassói Corona–FTC-Telekom (m4sport.hu)
Április 16.: 18 órától FTC-Telekom–Brassói Corona (M4 Sport).
Ami a döntő tévés közvetítését illeti, a magyar közmédia a második, az ötödik és a hetedik összecsapást tervezi élőben közvetíteni különféle felületein, a többi mérkőzés az m4sport.hu weboldalon lesz látható, a televízióban pedig várhatóan felvételről.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!