A ráadásban vérzett el a Sportklub, a csíkiak emelt fővel búcsúztak az Erste Ligától

Dobos László 2024. március 31., 22:16

A hosszabbításban ütött góllal nyert húsvét vasárnap este a Ferencváros a Csíkszeredai Sportklub otthonában, és ezzel befejeződött a jégkorong Erste Liga elődöntője. A Fradi összesítésben 4:2-re nyerte a párharcot és a Brassó Coronával döntőzhet.

A hatodik meccsen, és ennek is a ráadásában dőlt el a Fradi továbbjutása Fotó: Borbély Fanni

Telt ház volt húsvét vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán, sokan állva nézték végig a mérkőzést, amelyen a játékvezetőket és a vendégeket óriási füttykoncert, huhogás fogadta.

A házigazdáknál hiányzott a sérüléssel küszködő Gecse Hugó, valamint Bajkó Csongor és Erik Svetina, illetve az Erste Ligában játékjogától megfosztott Cody Milan, a vendégeknél pedig Eric Nemec, Turbucz Martin és Nagy Kristóf nem öltözött be.

Az első húsz perc óriási harcot hozott, kiegyensúlyozott játékkal. A csapatok kivédekeztek egy-egy emberhátrányt. Az első szünet előtt közel négy perccel plexi meghibásodás miatt állt a játék.

Fotó: Borbély Fanni

A második játékrész is kiegyenlített játékot hozott, a Sportklub háromszor került emberelőnybe, de ezekből egyet sem tudott kihasználni, mi több a 30. percben a Fradi emberhátrányban, ellentámadásból, Tóth Gergő révén megszerezte a vezetést (0–1).

A harmadik játékrész elején Sofron István villant a hazaiaktól, egy remek lövéssel a 45. percben kiegyenlített (1–1).

Tizenöt másodperccel a rendes játékidő vége előtt a Sportklub Salló Alpár révén a ferencvárosi kapuba juttatta a korongot, azonban a játékvezetők nem érvényesítették a találatot, ők kapusakadályozást láttak az esetnél. Az ítélet miatt a közönség egy része a székpárnákat bedobta a jégre, a játékvezetők pedig az öltözőbe rendelték a csapatokat.

Jégfelújítás következett, majd lejátszották a rendes játékidőből hátramaradt 15 másodpercet, térfelet cseréltek, és következett a ráadás.

Ennek első felében kivédekezett egy emberhátrányt a Sportklub, majd a házigazdáktól David Levin került jó helyzetbe, de nem tudott gólt lőni. A párharcot eldöntő találatot a Ferencváros szerezte meg a 72. percben, amikor a kapu közelében üresen maradt Adam Brady a rövid sarokba lőtte a korongot (1–2).

A négy nyert párharcig tartó sorozatot a Ferencváros nyerte 4:2-es összesítéssel.

A 2023–2024-es jégkorong Erste Liga döntőjét a Ferencváros és a Brassói Corona vívja. A Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK a bronzéremmel vigasztalódhat.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, hatodik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 1–2 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Sofron István (45.), illetve Tóth Gergő (30.) és Adam Brady (72.).
Kapura lövések: 32–39.
Büntetőpercek: 10–12.
Játékvezetők: Soós Dániel és Mach Márton, illetve Kovács Péter és Szabó Dávid.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Salló Alpár, Troy Rutkowski, David Levin, Péter Balázs, Sofron István (második sor); Láday Tamás, Eduard Cășăneanu, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Aidan Brown (harmadik sor); Spencer Asuchak, Reisz Áron, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Ferencváros: Arany Gergely, Földes László (kapusok) – Boros Dániel, Jozef Hrabal, Tóth Gergő, Aku Kestila, Nolan LaPorte (első sor); Seregély Máté, Jacob Charles Crespi, Galajda Zsombor, Adam Brady, Németh Attila (második sor); Julius Marva, Lauri Karmeniemi, Banga Nándor Vilmos, Nagy Gergő, Tóth Adrián, (harmadik sor); Haranghy Bence Mátyás, Yanick Turcotte, Bán Károly Tibor, Farkas Lőrinc Simon (negyedik sor). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

•  Fotó: Borbély Fanni