Olimpia

Szőcs Berniék nem bírták a koreai ritmust

Zátyi Tibor 2024. július 28., 17:56 utolsó módosítás: 2024. július 28., 18:00

A negyeddöntőben búcsúzott a párizsi olimpia asztalitenisz vegyespáros küzdelmeitől az Ovidiu Ionescu és Szőcs Bernadette duó, vasárnap délután nem bírt a harmadik kiemelt dél-koreai Lim/Shin kettőssel.

Nagyot küzdöttek Szőcsék, ám a koreai páros a szettek végén mindig élesebben játszott Fotó: Caroline Blumberg/Agerpres/EPA

Jól kezdte az első játszmát, három szettlabdája is volt a romániai párosnak, ám ezeket nem tudták értékesíteni, az ázsiaiak fordítani tudtak, és 13–11-re nyertek. A másodikban sokkal agresszívebben játszott az ázsiai ellenfél, elléptek négy ponttal. Ezt a hátrányt még sikerült ledolgozni és egyenlíteni, ám a szett végén ismét a koreaiak voltak élesebbek és összesítésben elléptek kettővel.

Az ázsiaiak agresszív játékára a harmadik játszmában sem kapták az ellenszert, a koreaiak kevesebbet is hibáztak, így ismét tetemes, ötpontos előnyt dolgoztak ki. A romániai páros próbálkozott a zárkózással, ám ezúttal sem tudták utolérni ellenfelüket, aki így egy szettre került az elődöntőtől.

A negyedikben a koreaiak 4–3-as vezetésénél időt kért Viorel Filimon szövetségi kapitány, sikerült rendet tenni a fejekben, hiszen Berniék zsinórban négy pontot szereztek. Ám az ázsiaiak is váltani tudtak, fordítottak és behúzták a negyedik játszmát, egyben a meccset is.

Ovidiu Ionescu hétfőn délben a horvát Andrej Gacinával játszik a férfi egyéni versenyszámban, míg a nőknél a legjobb 32 között Szőcs Bernadette szerdán 11 órakor az ukrán Margrita Pesotszkával találkozik.

Olimpia, asztalitenisz, vegyespáros, negyeddöntő
Ovidiu Ionescu/Szőcs Bernadette–Lim Jonghoon/Shin Yubin (dél-koreaiak) 0–4 (11–13, 8–11, 8–11, 8–11)