Ionescu és Szőcs áprilisban a csehországi Havirovban rendezett olimpiai selejtezőn két közvetlen kvalifikációs esélyt is elszalasztott, de világranglistás pozíciójuknak köszönhetően végül biztosították helyüket az olimpián. A páros amúgy bejutott a Dzsiddában zajló Szaúdi Smash torna negyeddöntőjébe, és kedden a francia Jia Nan Yuan/Alexis Lebrun duóval játszik.
Szőcs Bernadette már korábban biztosította részvételét az ötkarikás játékokon a román női válogatottal, Ovidiu Ionescu a 82. román sportoló, aki kvalifikálta magát a 2024-es olimpiára.
A nyilvánosságra hozott világranglista alapján biztossá vált, hogy a magyarországi Ecseki Nándor, Madarász Dóra vegyes páros is ott lesz az olimpián – ez a magyar asztaliteniszezők első párizsi kvótája.
Ecsekiékkel együtt Európából hat duónak van kvótája, Ázsiából is hatan indulnak, emellett egy-egy ausztrál, afrikai, dél- és közép-amerikai kettős lesz ott Párizsban. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar férfi és női csapat nem állhat asztalhoz a francia fővárosban, férfi és női egyesben azonban még van lehetőség két-két kvótára. Ezek megszerzésére először a május 15-én kezdődő szarajevói európai egyéni selejtezőn lesz esély.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!