A román asztaliteniszsport az első olimpiai érmét kergeti, az egyetlen, ami hiányzik a gyűjteményéből a több Európa- és világbajnoki dobogók mellett. Az egyéni, a páros és a csapatversenyben is érdekelt a küldöttség, mégis a legkönnyebb, egyben legrövidebb út az éremszerzésre a vegyespárosoknál adódik, ugyanis ide csupán tizenhat duó jutott ki.
Szombaton délután az Ovidiu Ionescu–Szőcs Bernadette páros a nyolcaddöntőben az ausztrál Lum Nicholas–Jee Minhyung duóval csapott össze. Előbbiek remekül kezdtek, az első játszmában 4–4 után elhúztak, nem sok esélyt adtak ellenfelüknek.
A második szett elején kis előnyre tettek szert az ausztrálok, amit aztán végig is tudtak vinni, így összesítésben egyenlítettek.
Ötig a harmadik felvonásban is fej-fej mellett haladtak a felek, innen a Lum–Jee páros lépett el, de 9–6 után kiegyenlítettek Szőcsék, kétszer játszmalabdát hárítottak, visszavették a vezetést.
Ez lélektanilag sorsdöntő volt, mert a folytatásban érvényesítette a papírformát, csupán hét pontot tudott nyerni összesen ellenük az ausztrál egység.
Berniék vasárnap folytatják, hogy belépjenek az elődöntőbe, ellenfelük a német–koreai összecsapás győztese lesz.
Olimpia, asztalitenisz, vegyespáros, nyolcaddöntő:
Ovidiu Ionescu–Szőcs Bernadette – Lum Nicholas–Jee Minhyung 4–1 (11–5, 6–11, 14–12, 11–4, 11–3).
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
III. Károly brit király egészségi állapota miatt kénytelen volt lemondani idei külföldi látogatásait, így idén Erdélybe sem látogat el – közölte a The Sun.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!