Lerendezte otthon, feljutott a Szuperligába a Gloria Buzău

Horváth Bálint Ottó 2024. május 07., 21:11 utolsó módosítás: 2024. május 07., 21:18

A Gloria Buzău magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte hazai pályán a labdarúgó 2. Ligában éllovas és a bajnoki címet múlt hétvégén elhódító Unirea Sloboziát, így a záróforduló előtt bebiztosította a feljutását az élvonalba.

Eldöntötték a feljutás kérdését. korábbi felvétel Fotó: Facebook/FC Buzău

A házigazdák számára hatalmas tétje volt a másodosztályú bajnokság felsőházi rájátszásának 9. fordulójában lejátszott kedd esti összecsapásnak, amelyen egy pontra volt szükségük ahhoz, hogy feljussanak.

A Gloria játékosai azonban nem elégedtek meg a döntetlennel, és már a mérkőzés elejétől támadólag léptek fel, amikor kisebb lehetőségeik voltak. Aztán az első félidő közepén büntetőhöz jutottak, ezt azonban kihagyták, majd a szünetig hiába próbálkoztak, nem tudtak betalálni.

A folytatásban is a hazaiak alakították ki az első nagy helyzetet, majd a 67. percben sikerült megszerezni a vezetést Daniel Benzar góljával.

Ezután is támadásban maradtak, és alig négy perccel később megduplázták az előnyüket Dandea révén. Ezzel nagy lépést tettek a győzelem felé, amit semmi nem veszélyeztetett, a hosszabbításban pedig a duplázó Benzar találatával beállították a 3–0-s végeredményt.

A Gloria Buzău magabiztos sikerével a záróforduló előtt lerendezte a feljutás kérdését, és az Unirea Sloboziával karöltve a következő szezont a Szuperligában kezdheti.

Egyben az is eldőlt, hogy az FK Csíkszeredának az osztályozó marad, egyik élvonalbeli együttessel találkozik majd oda-visszavágós párharcban a feljutásért. A rájátszás utolsó előtti fordulójában a csíkiak szerdán 17 óra 30 perctől a Vajdahunyadi Corvinul otthonában játszanak.