A labdarúgó 2. Liga play-offjának meccsén az Unirea Slobozia és a Vajdahunyadi Corvinul nézett farkasszemet. Előbbiek pontszerzés esetén a hátralévő két játéknap eredményeitől függetlenül az első helyen zárják a másodosztályt.
Az már előzetesen eldőlt, hogy a Slobozia feljutott a Szuperligába, ellenlábasának nincs erre joga, ők a Román Kupa döntőjére készülnek.
Egyetlen gólt hozott az összecsapást, ezt a házigazdák lőtték az első félidőben, így a legévégén ünnepelhették a 2. Liga 2023–2024-es idényének bajnoki címét.
Az FK Csíkszereda ezen fordulóban a CS Mioveni otthonában vendégszerepelt, 3–1 arányban kapott ki, minimális esélye van az egyenes ágon való élvonalbeli feljutásra.
| 2024. 05. 02. 17:00 | CS Mioveni Mioveni | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 3-1 |
| 2024. 05. 03. 17:00 | Sellenberki SK Sellenberk | Gloria Buzău Gloria | 2-1 |
| 2024. 05. 04. 12:00 | Unirea Slobozia Slobozia | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia Slobozia | 8 | 6 | 1 | 1 | 9-3 | 59 |
2 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 8 | 3 | 3 | 2 | 10-7 | 49 |
3 | Sellenberki SK Sellenberk | 8 | 1 | 4 | 3 | 6-10 | 49 |
4 | Gloria Buzău Gloria | 8 | 2 | 5 | 1 | 8-7 | 45 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 8 | 2 | 2 | 4 | 8-11 | 40 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 8 | 1 | 3 | 4 | 5-8 | 39 |
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!