A vezetést a vendégek gyorsan, a 8. percben megszerezték. Erre a román Kupa döntőbeli meglepetéscsapata a szünetig válaszolni tudott, hogy aztán a második félidőben simán a maga javára fordítsa az eredményt.
A 3–1-es sikerrel a Vajdahunyadi Corvinul a második, ellenfele pedig a harmadik a tabellán. Egyik klubnak sincs feljutási joga az élvonalba.
A soron következő játéknapot ezen a héten csütörtöktől szombatig rendezik, az FK Csíkszereda május 2-án 17 órától a CS Mioveni otthonában vendégszerepel.
| 2024. 04. 27. 11:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Unirea Slobozia Slobozia | 0-1 |
| 2024. 04. 28. 11:00 | Gloria Buzău Gloria | CS Mioveni Mioveni | 1-0 |
| 2024. 04. 29. 15:00 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | Sellenberki SK Sellenberk | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia Slobozia | 7 | 5 | 1 | 1 | 8-3 | 56 |
2 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 7 | 3 | 3 | 1 | 10-6 | 49 |
3 | Sellenberki SK Sellenberk | 7 | 0 | 4 | 3 | 4-9 | 46 |
4 | Gloria Buzău Gloria | 7 | 2 | 5 | 0 | 7-5 | 45 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 7 | 2 | 2 | 3 | 7-8 | 40 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 7 | 0 | 3 | 4 | 2-7 | 36 |
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!