Kijött a lépés a Sepsi OSK-nak, irány a felsőház

Horváth Bálint Ottó 2024. március 08., 22:15 utolsó módosítás: 2024. március 09., 10:30

Elképesztő végjátékban harcolta ki a felsőházi rájátszásba jutást a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután 2–1-re győzött a Petrolul Ploiești otthonában, a vetélytársai közül pedig egyik sem tudott nyerni.

Minden dicséretet megérdemelnek a Sepsi OSK játékosai Fotó: Pinti Attila

Kizárólag győzelemmel reménykedhetett a playoffba kerülésben a székelyföldi gárda az alapszakasz péntek esti zárófordulójában, amikor egy időben rendeztek öt mérkőzést. Nem volt saját kezében a Sepsi OSK sorsa, ahhoz, hogy bejusson a legjobb hat közé, a vetélytársai botlására is szüksége volt.

A sepsiszentgyörgyiek már az első lehetőségüket kihasználták a ploiești-i találkozón, Florin Ștefan nagyszerű lövéssel vette be a kaput.

Az öt mérkőzésen ez volt az első találat, negyedórát követően a Sepsi OSK rögtön az élő tabellán felsőházi helyen állt.

A vezető gólt követően viszont elveszítették Cosmin Mateit, akit sérülés miatt le kellett cserélni.

Az első félidő közepéhez közeledve néhány percig állt a játék, miután a Sepsi jobbhátvédjét, Oroiant a nézőtérrel fejbe dobták egy tárggyal, és be kellett kötözni.

Ezután veszélyesebben játszott a Petrolul, Jair lehetőségénél Moldovannak kellett résen lennie, majd Berisha lövésénél is védett.

Közben a többi meccsen még csak egy gól esett, a Dinamo megszerezte a vezetést az UTA ellen.

A szünetig pedig mindenhol változatlan maradt az állás, így a Sepsi OSK továbbra is a felsőházban tudhatta magát.

A folytatásban két lehetőségnél növelhették volna előnyüket a vendégek, szöglet után Ninaj fejesénél mentett a hazaiak kapusa, majd Kallaku hagyta ki a helyzetét. Ezekre válaszul a Petrolul Țicu szabadrúgásával jelentett veszélyt a háromszéki kapura.

A többi helyszínen semmi változás nem történt, a meccsek előtt lépéselőnyben lévő Kolozsvári U és Farul is tehetetlen volt.

A Sepsi OSK magabiztosan őrizte az előnyét, ám nem tudta kihúzni kapott kapott nélkül, a hajrában ugyanis Berisha kiegyenlített.

Ekkor úgy tűnt, hogy minden elveszett, csakhogy a hosszabbításban egy gyorsan végig vitt támadás végén a csereként beállt Debeljuh betalált, ezzel Bernd Storck együttese bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban, ahová még a Farul jutott be.

A többi összecsapáson ugyanis a sepsiszentgyörgyiek egyik vetélytársa sem tudott nyerni, és még csak egy helyen módosult az állás, a Kolozsvári CFR legyőzte a Hermanstadtot.

Videó: Orange Sport