Meglepő vereséget szenvedett el a Román Kupában a kincses városi együttes, a vesztes találkozó után Adrian Mutu lemondott a vezetőedzői posztjáról. Ennek ellenére szenzációsan játszott a CFR szombaton este a Rapid otthonában.
Rögtön a meccs elején sikerült komoly előnyt kidolgozni, miután Daniel Bîrligea nyolc perc alatt duplázni tudott Bukarestben, mindkét találatot Ciprian Deac készítette elő. Gyorsan válaszolhatott volna a hazai együttes, azonban Rrahmani remek lövését Sava bravúrral szögletre tolta.
A 37. percben hatalmas védelmi hibát vétett a Rapid, Iulian Cristea nem tudott felszabadítani, Bîrligea kapta középen a labdát aki ezúttal sem hibázott, már három volt a CFR előnye.
Közvetlenül a szünet előtt jött a negyedik is, egy gyönyörű összjátékot követően Manea passzolt a hálóba, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát (0–4).
A fordulást követően visszavett a tempóból a vendég csapat, több területet engedett a Rapidnak, amely folyamatosan próbálta nyomás alá helyezni ellenlábasa kapuját. A 81. percben össze is jött a szépítés, egy kipattanó labdára Rrahmani csapott le, azonban ez csupán szépségtapasz volt a hazaiaknak, végül 4–1-es vereséget szenvedett el.
A Kolozsvári CFR ezzel megszerezte első győzelmét a rájátszásban és ideiglenesen átvette a második helyet az Universitatea Craiova együttesétől.
2024. 04. 05. 20:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Konstancai Farul Farul | 1-1 |
2024. 04. 06. 20:30 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 1-4 |
2024. 04. 07. 20:30 | FCSB FCSB | Universitatea Craiova U Craiova | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 3 | 3 | 0 | 0 | 5-1 | 41 |
2 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 3 | 1 | 1 | 1 | 6-4 | 31 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-4 | 31 |
4 | Bukaresti Rapid Rapid | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-8 | 28 |
5 | Konstancai Farul Farul | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-3 | 26 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 3 | 0 | 2 | 1 | 3-4 | 24 |
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!