Az első elődöntőben a dánok gyengébben kezdtek a montenegróiak ellen, akik 6–3-ra elhúztak, de ezután a pontatlan támadásbefejezések miatt megtört a lendületük. Tíz percig nem találtak a hálóba, és a folytatásban is csak küszködtek ellenfelük kapuja előtt, ezért a 22. percben Dánia már 11–7-re vezetett. A skandinávok nem tudták a tőlük megszokott gyors kézilabdát játszani, mert ellenfelük lassította a tempót, a szünetben azonban így is 14–10-es előnyben voltak.
A második félidő sem volt kimondottan látványos, mert rendkívül masszívan védekezett mindkét csapat. Montenegró sorozatban négy gólt lőtt, ezzel kiegyenlített – az első dán találat csaknem hét perc után született –, de a vezetést nem tudta visszavenni, mert aztán megint komoly nehézségei akadtak a gólszerzéssel.
Ezt kihasználva Dánia egy 6–1-es sorozatot produkált. A hátralévő időben már nem változott számottevően a különbség, a dánok ismét magabiztosan játszottak a félidő második felében.
A norvég–francia összecsapás magas színvonalú volt, egymást követték a látványos megoldások támadásban és védekezésben is. Mindkét együttes előnyben részesítette a gyors játékot, de ez soha nem csapott át kapkodásba. Váltakozva vezettek a csapatok, és mivel a Győr norvég kapusa, Silje Solberg egyre jobban védett, a címvédő egygólos előnnyel vonulhatott a szünetre.
Nora Mörk és a győri Stine Oftedal irányításával nagyon jól kezdte a második felvonást Norvégia, amely továbbra is magas színvonalon védekezett, először vezetett három góllal, és ezután már nem erőltette mindenáron a gyors akciókat.
Tíz perccel a vége előtt már négy volt közte, és ekkor látszott, hogy a franciák nem fognak tudni fordítani, mert képtelenek megoldást találni ellenfelük szinte tökéletes védekezésére.
Az olimpiai bajnok nyitottabb védekezésre váltott, de ez sem hozta meg a fordulatot, sőt mivel a franciáknak siettetniük kellett a befejezéseket, egyre többet hibáztak és a játék képéhez képest aránytalanul nagy különbséggel kaptak ki. A francia válogatott a meccs legfontosabb részében, a hajrában 12 perc alatt csupán egy gólt lőtt, ezt kihasználva a skandinávok egy 7–1-es sorozattal zártak.
A Norvégia–Dánia döntőt vasárnap 21 óra 30 perctől rendezik, ezt megelőzően 18.45-től Franciaország és Montenegró a harmadik helyért játszanak.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!