Az olimpiai bajnok dánok gyakorlatilag az első perctől átvették a vezetést, hamar háromgólos előnyre tettek szert, amit simán megtartottak a szünetig. A horvátok már nem kapták a támogatást a fergeteges közönségüktől, és habár ott voltak a dánok nyomában, esélyük sem volt utolérni őket.
A szünetben 16–12-re vezettek a skandinávok, és nem nagyon látszott, hogy a horvátok hol kaphatják el őket.
A térfélcserét követően hamar eldőlt minden lényegi kérdés, amikor a dánok, a 41. percben 24–14-nél elérték a tízgólos előnyt. Ezután kissé kiengedtek, a horvátok pedig kozmetikáztak az eredményen.
Dánia 32–26-ra nyert és zsinórban negyedszerre világbajnok.
Legutóbb egy évvel ezelőtt szenvedett vereséget, az Európa-bajnokság döntőjében hosszabbításban kapott ki az idei vébén bronzérmes franciáktól.
Világbajnokságon legutóbb éppen Magyarország ellen, még a 2017-es torna nyolcaddöntőjében vesztett mérkőzést.
A bronzmeccsen Franciaország egyetlen góllal, 35–34-re legyőzte a torna meglepetéscsapatát, Portugáliát. Magyarország a negyeddöntőben drámai mérkőzésen maradt alul 31–30-ra Horvátországgal szemben és végül a nyolcadik helyen zárta a világbajnokságot.
Férfi kézilabda-világbajnokság, döntő:
Dánia–Horvátország 32–26
Bronzmérkőzés: Franciaország–Portugália 35–34
Nagyon gyenge első félidő után a folytatásban sem javult fel a Sepsi OSK játéka, amelynek még az emberelőny is kevés volt ahhoz, hogy betaláljon az FC Botoșani otthonában.
Már másfél hónap eltelt a labdarúgó 2. Liga tavalyi utolsó fordulója óta, a Chindia Târgoviște még mindig nem fizette ki az FK Csíkszereda elleni mérkőzés játékvezetői díját, emiatt nem időzítették be az idei első találkozóját a bajnokságban.
Idén két alkalommal kapnak alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatást a rászorulók, illetve két, egyenként 125 lej értékű élelmiszercsomagban részesülnek.
Zord időjárás ide, metsző hideg oda, nem lehet most olyan rossz grönlandinak lenni.
A kezdeményezők azt remélik, hogy több forrásra nagyobb eséllyel pályázhatnak majd a határ menti együttműködés keretében, ezáltal közös fejlesztéseket valósíthatnak meg például a turizmus, a környezetvédelem, a mezőgazdaság vagy az egészségügy területén.
Megvan az első bűnbak az ellopott román aranykincs ügyében. Klaus Iohannis pedig hiába készült a 9 millió euróból felújított luxusvillába, mert máshol fog lakni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!