Az előző összecsapásukon a vásárhelyiek roppant értékes győzelmet arattak hazai pályán a Bukaresti Dinamo ellen, ezzel megszakították a vereségi sorozatukat. A VSK főesélyesként várta a galaciak elleni szombat délutáni idegenbeli meccset, akik még nyeretlenek a szezon elején.
A találkozó első perceiben szinte minden bejött a vendégeknek, akik 10–0-val indítottak. Ezután is rendkívül hatékonyak voltak támadásban, és 16 pontos különbséggel nyerték meg az első negyedet.
A folytatásban a hazaiak kiegyenlítették a játékot, a VSK pedig beragadt, olyannyira, hogy a nagyszünethez közeledve 3 pontra csökkent az előnye (35–38).
A VSK játékosai viszont hamar reagáltak és a pihenőig visszaállították a kétszámjegyű különbséget (39–51).
Fordulás után ismét próbált kapaszkodni a Galac, a vásárhelyiek azonban ezúttal már okosan tartották az előnyüket, és a harmadik játékrész végén újra elhúztak (52–71).
Innen már nem volt visszaút a házigazdának, amely ugyan a végére faragott a hátrányából, de ennek ellenére a vendég együttes fölényesen győzött.
A Marosvásárhelyi VSK összekötött két győzelmet és felzárkózott az élmezőnyre. Ezt a sorozatot csütörtökön 19 órától hazai közönség előtt folytathatja, amikor a CSM Târgu Jiu lesz az ellenfele, amely szintén elveszítette az összes eddigi meccsét.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Mintegy fél évszázada biztosít fórumot a román és magyar történészek szakmai párbeszédének a Román–Magyar Történész Vegyes Bizottság. A testület XXVII. ülését Déván rendezték meg, Nagy Levente magyar társelnök nyilatkozott az eseményről a Krónikának.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!