Óriási volt az érdeklődés, a péntek délutáni gálamérkőzés kezdése előtt 40 perccel már nem lehetett ülőhelyet találni a székelyudvarhelyi városi sportcsarnok lelátóján, több mint ezerötszáz néző zsúfolódott be a sportlétesítménybe. Ez nem is csoda, hiszen Ilyés Ferenc kiváló, korábbi válogatott társait hívta meg székelyudvarhelyi búcsúmeccsére: a csapat tagjai összesen 2228-szor húzták magukra a címeres mezt, míg a 15 legtöbbszörös válogatottból pedig heten jöttek el.
Hihetetlen élmény volt ez az udvarhelyi szurkolóknak és játékosoknak egyaránt, a sportág meghatározó magyar alakjaival testközelben találkozhattak. A hangosbemondó egyenként hívta be a játékosokat, természetesen a legnagyobb ovációt Ilyés Ferenc kapta, akit állva köszöntött a sportcsarnok közönsége. A két himnuszt követően a kezdődobást a székelyudvarhelyi Csavar Zoltán végezte el, aki a Pick Szeged kézilabdázójaként magyar bajnoki címet szerzett.
Ahogy várható volt, nem volt kemény az összecsapás, az All Stars kézilabdázóin habár látszott a kor és az, hogy többen is felhagytak már az aktív kézilabdázással, a játékkapcsolatok még most is kiválóan működtek, a védők sűrűjében is megkapták egymást.
A találkozót jobban kezdte a házigazda, a játékrész közepén Kónya kínai figurából szerzett góljának tapsolhatott a közönség, ahogy nem sokkal később Iváncsik Gergő látványos emelésének. Sok gól esett, a pályán lévők pedig mindig próbálták a legszebb megoldást megtalálni, a közönség nagy örömére. Kevéssel a szünet előtt Császár Gábor labdaszerzéskor kacagva kellett megtorpanjon, mivel társai közül senki sem tartott vele az ellentámadás során. Az első húsz perc (a vendégek kérésére volt lerövidítve) 10–9-es All Star-vezetésnél ért véget.
A szünetben díjazták az utánpótlás kézilabdatornán részvevő csapatokat, a fiúknál és a lányoknál is egyaránt az FTC végzett az első helyen, minden egyes részvevő emléklappal térhetett haza.
Végeredmény, lányok: 1. FTC, 2. Dunaszerdahely, 3. Ada, 4. Hajdúnánás, 5. Partium, 6. Székelyudvarhely.
Fiúk: 1. FTC, 2. Tatabánya, 3. Ada, 4. Székelyudvarhely.
A második félidőben a magyar válogatott kapujában Fazekas Nándor – ahogy számtalan tétmeccsen – gyakorlatilag verhetetlen volt, nem csoda, hogy a nézők közül többen is kérték lecserélését Juhász István szövetségi kapitányától. A magyar válogatott ellépett az eredményjelzőn, végül 24–14-re nyerte a mérkőzést.
A végeredmény végül is nem is számított, hiszen ezen a mérkőzésen nem az eredményesség volt a legfontosabb, hanem a kézilabda ünnepe és Ilyés Ferenc aktív pályafutását méltón zárhassa le.
A találkozót követően a szurkolók, fiatalok és idősek egyaránt, ellepték a pályát: jöhettek a közös fotók, dedikációk, gratulációk.
Kihasználta az FK Csíkszereda hibáit a Bukaresti Metaloglobus, és a szünetre kétgólos előnybe került. Bár a hazaiak a második félidőre feljavultak, a vendégeknek mindenre sikerült válaszolniuk. A mérkőzés után a vezetőedzőt és a játékosokat kérdeztük.
Nem történt meglepetés a sepsiszentgyörgyi divízió I/A jégkorong-világbajnokság utolsó meccsén, szombaton este a Sepsi Arénában Nagy-Britannia három góllal legyőzte Lengyelországot és csoportelsőként jutott fel az elitbe.
George Simion és Nicușor Dan jutott be a romániai elnökválasztás második fordulójába a szavazatok hétfő reggel 7 órai, 99,99 százalékos feldolgozottsága szerint.
Reggel hét órakor elkezdődött Romániában a megismételt elnökválasztás első fordulója, amelyben 11 jelölt közül választhat a több mint 18 millió választópolgár.
A tavaly novemberi, érvénytelenített voksoláshoz hasonló arányban járultak az urnákhoz a romániai választópolgárok vasárnap a megismételt államfőválasztás első fordulójában.
Nem jött össze a bennmaradás a sepsiszentgyörgyi rendezésű vébén, a román jégkorong válogatott 2019 után ismét a divízió 1/B-ben kötött ki. Külföldön már kinyitottak a szavazókörzetek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!