A magyar válogatott hozta a kötelezőt a középdöntőben, és a franciák elleni vereség mellett legyőzte Katar, illetve Ausztria együttesét, így a második helyen végzett, ez negyeddöntős szereplést jelent.
Vasárnap este dőlt el, hogy ki lesz az ellenfél a legjobb nyolc között. A 4-es csoportban hármas holtverseny alakult ki az élen.
A körbeverésnek végül Izland lett az áldozata, Horvátország nyerte a csoportot és Egyiptommal együtt továbbjutott az egyenes kiesési szakaszba. A csoport nagy vesztese Szlovénia, amely mindegyik fontos meccsén vereséget szenvedett.
A két zágrábi középdöntős csoport továbbjutói maradnak a horvát fővárosban, ahol január 28-án 19 órától Horvátország–Magyarország, 22 órától pedig Franciaország–Egyiptom negyeddöntőket rendeznek.
A két továbbjutó csütörtökön 21.30-tól vagy 22 órától az Arena Zagrebben találkozik az elődöntőben.
A dániai középdöntős csoportban nem borult a papírforma,
a legutóbbi három világbajnokságot megnyert Dánia hozta a kötelezőt és százszázalékos teljesítménnyel lett első, mögötte pedig Németországnak nem okozott gondot a továbbjutás megszerzése.
Annál inkább lett zavaros a norvég baerumi csoport, ahol egymást érték az óriási meglepetések, hiszen úgy búcsúzott a norvég, a svéd és a spanyol válogatott is a továbbjutástól, hogy még az utolsó forduló meccseit le sem játszották.
A felszállóágban levő portugál válogatott lett az első és meglepetésre Brazília a második.
A csapatok Oslóba költöznek, szerdán 18.30-tól Dánia–Brazília, 21.30-tól pedig Portugália–Németország negyeddöntők lesznek, az ág elődöntőjét pénteken 21.30-tól rendezik a norvég fővárosban.
A vébé utolsó két összecsapása vasárnap lesz Oslóban, a bronzmérkőzés 16, míg a döntő 19 órakor kezdődik majd.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!