A világbajnokságok történetében még nem volt példa arra, hogy egy válogatott zsinórban négy alkalommal is feljusson a csúcsra. A dánoknak ez most sikerült. Bár a nagy öregek (M. Hansen, N. Landin vagy éppen Möllgard) már nem léptek pályára, a helyükre kerülő fiatalok – Pytlick, Gidsel, Nielsen, Kirkelökke és a sort lehetne folytatni – esélyt sem adtak az ellenfeleknek. Nicolaj Jacobsen együttese a vébét nemhogy veretlenül nyerte meg, de a döntőig átlag 13.4 gólos különbséggel iskolázta le az ellenfeleit.
A döntőt Lauge és társai – az előzetes várakozásokkal ellentétben – meglepetésre nem a franciákkal vívták, hanem a horvátokkal, akik az elődöntőben szinte irreális játékkal állva hagyták a jobb kerettel rendelkező gallokat. A bronzmérkőzésen Guillaume Gilles csapata azokat a portugálokat győze le egy rendkívül kiegyenlített egygólos mérkőzésen, akik hazájuk szempontjából sporttörténelmet írtak. A luzitánok eddig ugyanis még sohasem kerültek be a legjobb nyolc közé, nemhogy az elődöntőbe.
A negyeddöntők különben rendkívül szoros mérkőzéseket hoztak, a kivételt ismét a dánok jelentették, akik egy szorosabb első félidőt követően simán lelépték a brazilokat.
A dél-amerikaiak egyébként szintén nagyot alkottak a legjobb nyolcba jutásukkal, hiszen eddigi legjobb eredményük egy kilencedik hely volt.
Az olimpia után kissé átalakult a mezőny (lehet, csupán átmenetileg), hiszen a korábban erősnek tartott spanyolok, svédek és norvégek elvéreztek, és az olimpiai ezüstérmes németek sem kerültek be a négybe. De a szintén jó kerettel rendelkező szlovének és izlandiak is kimaradtak a legjobb nyolcból. A brazilok viszont sokat fejlődtek, a Costa fivérek által vezetett portugálok pedig bebizonyították, hogy az évek óta tartó folyamatos és tudatos építkezés meghozhatja a várt gyümölcsöt (erre az útra léptek amúgy az olaszok is).
A legjobb nyolcban az állandóságot a dánok, a franciák és az egyiptomiak mellett a magyarok jelentették, akik az előbbi három csapattal együtt sorozatban harmadik alkalommal jutottak el a negyeddöntőig.
A magyar csapat végül a nyolcadik lett, ugyanis a többiekkel ellentétben nem 8, hanem csak 7 ponttal zárta a középdöntőt, helyosztókat úgy, ahogy a tavalyi Eb-n, nem rendeztek.
Chema Rodriguez együttese teljesítette a hazai kézilabda-szövetség által kitűzött célt, ám a játékosok által eltervezett elődöntő nem jött össze. A játékosokat Chema rendkívül jól felkészítette, hiszen a horvátok elleni negyeddöntőben szinte végig a kezükben tartották a meccset, több alkalommal is két-három góllal elhúztak. A zavaró védekezés ellen kiválóan alkalmazták a kínai figurát, meg tudták játszani a szélsőket, valamint a kettes védők mellett jól használták ki a betöréseket is. Sőt, a kiváló lövőerővel rendelkező horvát támadókat rendszerint semlegesítették. A végjáték sajnos ismét magyarosra sikeredett, a megszerzett négygólos előnyt az utolsó öt perc alatt lenullázták.
A hiba azonban nemcsak a játékosokban keresendő, hanem ezúttal részben a szövetségi kapitányban is. A spanyol szakember ugyanis egész torna alatt, így a horvát meccsen is, szinte a végletekig erőltette a 7 az 5 elleni játékot. Ez pedig visszaütött, ugyanis Lékaiék több üreskapus gólt kaptak. Kérdés, hogy a következő világversenyig, amely a 2026-os Európa-bajnokság lesz (ismét skandináv rendezéssel), a magyar csapat öregjei közül ki fogja még vállalni a játékot (Lékai, Ancsin, Sipos, Pedro R.), a helyükre kerülők pedig mennyire tudják majd helyettesíteni az idősebb nemzedék képviselőit.
Ami pedig a szövetségi kapitányt illet, remélhetőleg Chema marad a magyar kispadon, hiszen az utóbbi években a válogatott folyamatosan fejlődött, és ezt az eredmények is bizonyították.
Az álomcsapat
A vb-győztes válogatott adta a világbajnokság gólkirályát, a dán Gidsel 74 találatot szerzett, ráadásul ő lett a torna legjobb játékosa is. Rajta kívül két másik északi kapott helyet az álomcsapatban, a legjobb kapus Nielsen, a legjobb balátlövő Pytlick lett. Az ezüstérmes horvátokat a jobbszélső Sostaric és a jobbátlövő Martinovic képviseli. A portugálok az irányító M. Costával és a beálló Iturrizával képviseltetik magukat, míg a gallok az álomcapat legjobb balszélsőjét adják Nahi személyében.
A legjobb 21 év alatti játékos a portugál F. Costa lett, aki mindössze 19 évesen 54 gólt és 22 gólpasszt szerzett.
Több játékosát is lerúgták, de a Székelyudvarhelyi FC így is elhozta a pontokat a Brassói SR Municipal otthonából. A végén elgurult a hazaiak gyógyszere, a pályára berontó szurkolók elől kellett elmenekülniük az udvarhelyieknek.
Szombaton következik a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik mérkőzése, ahol a GYHK 2:0-ra vezet a Csíkszeredai Sportklub ellen. Jó hír a szurkolóknak, hogy ezúttal már nem kell fizetni a közvetítésért, mivel nem az Erste Liga TV sugározza a meccset.
A spanyol hatóságok állítása szerint Romániában hoztak létre egy olyan emberkereskedelemmel foglalkozó „logisztikai központot”, ahol elrejtették a marokkóiakat, mielőtt Spanyolországba vitték volna őket.
Tizenkét évvel súlyos balesete után Michael Schumacher felesége segítségével aláírt egy versenyzői sisakot, amelyet jótékonysági célból fognak elárverezni Jackie Stewart 85. születésnapja alkalmából rendezett vasárnapi F1-es bemutató után.
Egy ötéves kislányt kellett megoperálni az aradi kórházban péntekről szombatra virradóra, miután a gyanú szerint egy 54 éves férfi megerőszakolta őt az utcán, egy garázssor közelében. A feltételezett elkövetőt a rendőrség elfogta és őrizetbe vette.
„De gyűlölni kell a népnek tetsző táposokat is. A pszichológust, a konteóterjesztőt, a szavalót. Az ő előadásaikat meg kell akadályozni, ez indokolt és jogos. A nekünk tetszőkét nem, a nekik tetszőkét igen.”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!