Ledolgozta hátrányát a Sportklub, az aranygólt a BJAHC ütötte

Dobos László 2024. március 12., 22:07 utolsó módosítás: 2024. március 12., 22:09

Szoros mérkőzést játszott kedden este a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében a Csíkszeredai Sportklub és a BJAHC. A vendégek 2–0-ra és 3–2-re is vezettek, de Sportklub a rendes játékidőben kiegyenlített. A ráadásban a budapestiek voltak eredményesek.

Fotó: Borbély Fanni

Zsúfolásig megtelt lelátok előtt zajlott a Sportklub–BJAHC összecsapás a Vákár Lajos Műjégpályán. A házigazdáknál hiányzott az eltiltását töltő Becze Tihamér, illetve az Erste Ligában játékjogtól megfosztott Cody Milan.

Az első húsz perc iramos, kemény hokit hozott, mindkét csapat kivédekezett egy-egy emberhátrányt, a kapusok pedig verhetetlenek voltak.

A második harmad elején a Sportklub nem tudta értékesíteni az emberelőnyét, a vendégek viszont gólra váltották első fórjukat ebben a periódusban, a 28. percben Vorobjov találatával 1–0-ra vezettek. Másfél perccel az második szünet előtt Galoha kihasználta a hazai csapat védelmi rövidzárlatát, és kettőre növelte a BJAHC előnyét (0–2). A csíkiak azonnal válaszoltak, 13 másodperccel a második játékrész vége előtt David Levin ütötte a kapuba korongot (1–2).

A harmadik felvonás első felében sorozatban háromszor támadhatott emberelőnyben a székelyföldi alakulat, kettős fórjuk is volt a csíkiaknak, és ezt Sofron István révén az 52. percben gólra váltották (2–2). Hamarosan viszont következett egy BJAHC-emberelőny, és ebből Ilja Culigin révén a budapestiek is betaláltak (2–3). Az utolsó másfél percben a székelyföldi csapat is kihasználta azt, hogy eggyel több játékosa volt a jégen, kapusát mezőnyjátékosra cserélve hat a négy ellen támadott és Sofron találatával kiegyenlített (3–3).

Következett a húsz percesre tervezett negyedik játékrész, amely azonban csak közel három percet tartott, a vendégek a büntetőpadról visszatérő és ellentámadásba lendülő Galoha aranygóljával (3–4) megnyerték a mérkőzést. A ráadás első perceiben kettős emberelőnyben játszhatott a Sportklub, ez azonban nem tartott sokáig, mert a hazaiak ellen is ítéltek egy kétperces kiállítást.

A két csapat szerdán 18.30-tól újra megmérkőzik, annak a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya lesz a házigazdája.

A BJAHC–Sportklub párharcból eddig három mérkőzést játszottak le. Budapesten a Sportklub 2–1-re és 1–0-ra nyert, azonban a BJAHC óvott, és játékvezetői műhiba miatt az 1–0-s mérkőzés újrajátszását rendelte el a Magyar Jégkorong Szövetség versenyirodája. A hétfőn délután közzétett döntés ellen 48 órán belül nyújthat be fellebbezést a székelyföldi klub. Az óvással érintett mérkőzést – szükség esetén – jövő csütörtökön rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, harmadik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Budapest Jégkorong Akadémia HC 3–4 – hosszabbítás után (0–0, 1–2, 2–1, 0–1).

Gólszerzők: David Levin (40.), Sofron István (52., 60.), illetve Ivan Vorobjov (28.), Kirils Galoha (39. és 63.), Ilja Culigin (55.).
Kapura lövések: 39–30.
Büntetőpercek: 12–22.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Reisz Áron, Sofron István (első sor);Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Péter Balázs, Részegh Tamás, Fodor Csanád (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Bajkó Csongor, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas Roland, Kiss Dániel (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Jevgenyij Mozer, Kirils Galoha, Schlekmann Márk (első sor); Dóczi Zsombor, Ivan Vorobjov, Ilja Culigin, Nagy Krisztián, Keresztes Levente (második sor); Tóth Gergely, Oliver Dame-Malka, Tóth Richárd, Joni Jesperi Viikilä, Ravasz Csanád (harmadik sor); Vitalij Tyeszlenko, Varga John Kaden, Sági Martin, Weidemann Márk, Molnár Bálint (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Andrij Kiha (ukrán), illetve Magyar Áron és Oleh Osztruk (ukrán).