
Románia első körben elszalasztotta az esélyt, hogy kvótát szerezzen, miután a dohai világbajnokságon a nyolcaddöntőben kikapott Montenegrótól, és nem jutott be a legjobb nyolc közé. Aztán a helyosztókon előbb legyőzte Kínát, majd alulmaradt az Egyesült Államok együttesével szemben, így végül a tizedik helyen végzett.
A torna szombati zárónapján azonban kellemes meglepetésben volt részük, az olimpiára már korábban kijutott Dél-Afrika ugyanis váratlanul bejelentette a visszalépését. Ez pedig kapóra jött a román válogatottnak (amelynek tagja a Nagyváradi VSK két magyar vízilabdázója, Belényesi Dávid és Vancsik Levente), hiszen ezzel átvette a helyét, mivel a már szintén kvótát birtokló amerikaiak mögött a második volt az ötkarikás játékokról lemaradó csapatok listáján.
A katari vb Horvátország győzelmével zárult, amely a döntőben büntetők után 15–13-ra felülmúlta Olaszországot. A bronzérmet a spanyolok szerezték meg, a kisdöntőben a franciák ellen nyertek. A magyar válogatott a hetedik helyen végzett, miután a helyosztón ötméteresekkel 18–16-ra nyert Montenegró ellen.
A párizsi olimpia férfi vízilabdatornáján Franciaország, Magyarország, Görögország, Spanyolország, Japán, az Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, Szerbia, Montenegró, Horvátország, Olaszország és Románia indulhat.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!