Olimpia

Utolsó csoportmeccsüket is elveszítették a román pólósok az olimpián

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 05., 23:54 utolsó módosítás: 2024. augusztus 06., 00:01

Öt vereséggel fejezte be szereplését a párizsi olimpián a román férfi vízilabda-válogatott, amely az utolsó csoportmérkőzésén sem tudott javítani, 10–7-re kapott ki Montenegrótól.

Nem tudtak javítani Fotó: COSR/Team Romania/Cristian Nistor

Az A csoport utolsó két helyezettjének hétfő esti összecsapásán nem volt különösebb tét, hiszen miután minden eddigi meccsüket elveszítették, egyikük sem juthatott már tovább.

Az első negyedben nagyon szoros volt a párharcuk, amikor döntetlen volt az állás. Aztán a második nyolc percben a montenegróiak kettővel elhúztak, a románok visszazárkóztak, így a szünetben egygólos volt a hátrányuk.

A folytatásban is hasonlóan alakult az eredmény, Montenegró két találatára a román csapat ismét csak eggyel válaszolt. A végére már nem maradt nyitott kérdés, a trikolórok nem tudtak újítani, és végül három góllal maradtak alul.

A román együttes korábban 14–7-re a görögöktől, 14–8-ra az amerikaiaktól, 11–8-ra a horvátoktól és 18–7-re az olaszoktól kapott ki.