
Két találkozón van túl a romániai pólóválogatott a párizsi nyári olimpiai játékokon, mindkettőt elveszítették: 14–7-re a görögöktől, 14–8-ra pedig az amerikaiak ellen maradtak alul.
Az aradi születésű vízilabdázó bevallotta, volt benne némi izgalom, amikor elindultak Párizsba ugyanakkor óriási kedvvel várta a tornát. Túl van az első meccseken.
„Lenyűgöző az olimpiai falu. Nagyon sok sportoló egy helyen, sztárok, nagy nevek, mindenki barátságos, mosolyog” – foglalta össze, mi várt rá az ideérkezéskor.
„Jó pár nappal hamarabb kijöttünk, hogy hozzászokjunk a körülményekhez, edzéseket csináltunk, igaz, hogy nem sok lehetőségünk volt, hogy itt, ebben a medencében gyakorolhassunk. Több másik helyszínen adtak erre nekünk időpontokat. Ez nem kifogás, de a hiányosságok közé besorolható.
– tette hozzá.
A sportoló megerősítette: „Tényleg kartonágyakon alszunk, viszont meglepően kényelmesek, pedig mi nem vagyunk kicsikék, jómagam is 110 kilogrammos vagyok. Nagyon jó lehet pihenni rajtuk. A faluban minden megvan, amire a sportolónak szüksége van. Tényleg, csak azzal kell foglalkoznod, hogy a legjobbat hozd ki magadból” – nyilatkozta.
A romániai pólóválogatott legközelebb csütörtökön ugrik medencébe, 20 óra 30 perctől Horvátország ellen.
A szerző a Marosvásárhelyi Rádió sportszerkesztője.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!