Olimpia

Kiváló kezdés után hosszú gólcsend a román pólósoktól

Horváth Bálint Ottó 2024. július 30., 19:13 utolsó módosítás: 2024. július 30., 19:17

Nagyon jól indította az amerikaiak elleni összecsapását a román férfi vízilabda-válogatott, utána viszont sokáig nem tudott betalálni, így végül kijött a különbség a két együttes között a párizsi olimpia keddi játéknapján.

A két középső negyedben mindössze egyszer találtak be Fotó: Facebook/Comitetul Olimpic și Sportiv Român

Az első negyedben a román csapat háromszor is vezetett a jóval esélyesebb ellenféllel szemben, amely mindig válaszolni tudott, így döntetlen volt az állás nyolc perc játék után.

A folytatásban viszont hosszú ideig nem sikerült betalálni a román vízilabdázóknak, akik tizenhat percet követően lőtték az újabb góljukat, amikor az amerikaiak már 9–4-es előnyben voltak.

Az utolsó játékrészre így eldőlt a győztes kiléte, az Egyesült Államok csapata végül 14–8-ra nyert.

Az első mérkőzésén Görögországtól 14–7-re alulmaradt Románia még három meccset játszik az olimpián, ráadásul az eddigieknél is erősebb gárdák ellen, legközelebb szombaton 20.30-tól Horvátországgal mérkőzik meg, majd Olaszországgal és Montenegróval találkozik.