Olimpia

Pocsék első felvonás után loholt az eredmény után a magyar férfi kéziválogatott

Józsa Csongor 2024. július 27., 13:37

Nyolc góllal vezetett az egyiptomi válogatott Magyarország ellen az ötkarikás játékok első csoportmeccsén. A pihenő után az egyenlítés összejött, a hajrában dőlt el a pontok sorsa.

Sokat hibázott a magyar csapat a nyitómeccsen Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Szombaton délben a párizsi nyári olimpiai játékok férfi kézilabda tornájának első játéknapján a B csoportban a magyar nemzeti együttes Egyiptommal csapott össze.

Gyenge védekezés, rengeteg technikai hiba jellemezte Lékaiék játékát az első felvonásban. Ezt kihasználva ellenfelük fokozatosan elhúzott, nyolccal is vezettek (8–16), a szünetig megmaradt ebből négy.

A második játékrészben teljesen más felfogású magyar csapat jött vissza a pályára, nekivágtak a hátrány ledolgozásának, összeállt a védőfal, a kapuban pedig Palasics remekelt, zsinórban szerzett négy találattal a 43. percben 23–23-nál kiegyenlítettek.

Az afrikaiak nem roppantak meg, a vezetést nem adták át, a végjátékig egy-két góllal rendre előnyben voltak. Továbbra is futott az eredmény után a magyar válogatott, egyre sikerült a felzárkózás, a pontokat Egyiptom szerezte meg.

A párharc a továbbjutás szempontjából komoly fontossággal bírt – miután a csoportból négyen jutnak a kieséses szakaszba, így a nagyhatalmak közül egyet mindenképp le kell győzniük –, a folytatásban hétfőn 22 órától Argentína lesz a magyarok ellenfele.