
Milák Kristóf címvédőként és világcsúcstartóként a legnagyobb esélyes az aranyéremre a 200 méteres pillangóúszás szerda esti döntőjében, ahová a legjobb idővel jutott be. Mellette a 100 méter gyors fináléjában Németh Nándornak és a hétfőn este 200 gyorson aranyérmet szerzett David Popovici-nak is szoríthatunk.
Szőcs Bernadette szerdán 16 órától lép asztalhoz a női asztaliteniszezők egyéni versenyének nyolcaddöntőjében, ahol az osztrák Sofia Polcanova ellen játszik.
Nagy kihívás elé néz délelőtt Póta Georgina is, akire a negyedik kiemelt dél-koreai Sin Jubin vár a második fordulóban.
A férfi cselgáncsozók 90 kg-os kategóriájában magyar–román csatát rendeznek, Tóth Krisztián és Alexandru Creț egymással küzdenek a továbbjutásért, míg a sportlövőknél Pekler Zalán és Péni István is a világ élvonalához és az esélyesek közé tartoznak az összetett versenyben.
A magyar férfi kardozók a csapatversenyben javíthatnak szerdán 14.30-tól, amikor az olaszokkal csapnak össze az elődöntőbe jutásért. Egyéniben hétvégén várakozáson alul teljesítettek, Gémesi Csanád a legjobb tizenhat között búcsúzott, míg az előző három olimpián aranyérmes Szilágyi Áron, valamint Szatmári András már az első asszójában kikapott.
A magyar és romániai sportolók keddi programja az olimpián
Asztalitenisz
11.00 női egyes, második forduló: Póta Georgina–Sin Jubin (dél-koreai).
16.00 női egyes, nyolcaddöntő: Szőcs Bernadette–Sofia Polcanova (osztrák), Póta Georgina?
Cselgáncs
11.00 női 70 kg: Gercsák Szabina, férfi 90 kg: Tóth Krisztián–Alexandru Creț, mérkőzések a negyeddöntőig.
17.00 női 70 kg, férfi 90 kg: vigaszág, elődöntők, bronzmérkőzés, döntő.
Evezés
10.55 férfi egypár, középfutam: Pétervári-Molnár Bendegúz.
11.45 férfi kétpár, elődöntő: Florin Arteni, Florin Lehaci.
11.55 női kétpár, elődöntő: Ioana Vrînceanu, Roxana Anghel.
12.44 női könnyűsúlyú kétpár, elődöntő: Gianina van Groningen, Ionela Cozmiuc.
13.02 férfi négypár, B döntő: Leontin Nuţescu, Andrei Lungu, Florin Horodişteanu, Ioan Prundeanu.
13.14 női négypár, B döntő: Mădălina Moroşan, Emanuela Ciotău, Alexandra Ungureanu, Patricia Cireş.
Íjászat
14.55 női egyéni, első kör: Mădălina Amăistroaie–Mikaella Moshe (izraeli).
Kézilabda
10.00 férfi csoportmérkőzés: Norvégia–Magyarország.
Sportlövészet
10.00 férfi puska, összetett, alapverseny: Pekler Zalán, Péni István.
Torna
18.30 férfi egyéni összetett, döntő: Mészáros Krisztofer.
Triatlon
9.00 női verseny: Kuttor-Bragmayer Zsanett.
11.45 férfi verseny: Lehmann Csongor, Bicsák Bence, Felix Duchampt.
Úszás
12.00 férfi 200 m hát, előfutam: Kós Hubert, Telegdy Ádám, női 200 m pillangó, előfutam: Kapás Boglárka.
21.30 férfi 200 m pillangó, döntő: Milák Kristóf, férfi 100 m gyors, döntő: Németh Nándor, David Popovici, női 200 m pillangó, elődöntő: Kapás Boglárka?, férfi 200 m hát, elődöntő: Kós Hubert?, Telegdy Ádám?.
Vívás
14.30 férfi kard, csapatverseny, negyeddöntő: Magyarország–Olaszország.
16.00 mérkőzések az 5-8. helyért.
16.50 elődöntő.
17.40 mérkőzés a 7. és az 5. helyért.
20.30 bronzmérkőzés.
21.30 döntő.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!