18.00 Tenisz, ATP-torna, Washington (Digi Sport 2, Digi Sport 4)
20.00 Labdarúgás, Konferencia Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó: Fehérvár–Szumgajit (Duna World)
21.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája, selejtezőkör, visszavágó: Maccabi Tel Aviv–FCSB (Antena 1)
Olimpia
9.00 Triatlon, női verseny (M4 Sport, M4 Sport+)
10.00 Férfi kézilabda: Norvégia–Magyarország (M4 Sport)
10.00 Férfi röplabda: Lengyelország–Brazília (TVR 2)
11.00 Cselgáncs (TVR Sport)
11.30 Evezés (TVR Sport)
12.00 Úszás, előfutamok (M4 Sport)
12.00 Férfi kézilabda: Horvátország–Németország (Eurosport2)
12.00 Magasugrás (Eurosport)
13.30 Tenisz (Eurosport2)
13.30 Triatlon, férfi verseny (M4 Sport)
13.50 Asztalitenisz (TVR Sport)
14.00 Férfi röplabda: Japán–Argentína (Eurosport1)
14.30 Vívás, férfi kard
15.00 Íjászat (TVR Sport)
15.45 Női kosárlabda: Kína–Szerbia; vívás, cselgáncs, szlalom kajak-kenu – körkapcsolás (M4 Sport)
16.00 Asztalitenisz (TVR Sport)
18.30 3x3-as kosárlabda (Eurosport2)
18.30 Torna, férfiak (TVR Sport, Eurosport1)
18.30 Szlalom kajak-kenu, torna, cselgáncs – körkapcsolás (M4 Sport)
20.00 Férfi kézilabda: Franciaország–Egyiptom (Eurosport2, TVR 2, M4 Sport)
21.00 Úszás (TVR 1, TVR Sport, Eurosport1, M4 Sport)
21.30 Tenisz (Eurosport2)
22.00 Férfi kosárlabda: Egyesült Államok–Dél-Szudán (TVR 2, Eurosport 2)
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!