
A sepsiszentgyörgyi sportoló a péntek délutáni nyolcaddöntőben mindössze 38 másodpercig tartó csatában egyértelmű vereséget szenvedett japán vetélytársától a női szabadfogású birkózók 62 kg-os súlykategóriájában.
Ezzel azonban még nem búcsúzott az olimpiától, abban reménykedhetett, hogy ha Sakura bejut a döntőbe, akkor tovább folytathatja a szereplését. Ez végül össze is jött, a japán ugyanis a negyeddöntőben és az elődöntőben is győzött, és az aranyéremért van versenyben.
Incze Kriszta ellenfele a vigaszágon a kanadai Ana Paula Godinez Gonzalez lesz, aki a negyeddöntőben szintén Motoki Sakurával szemben maradt alul. A hivatalos menetrend szerint az összecsapást romániai idő szerint szombaton 12 óra 7 perctől rendezik. Amennyiben a háromszéki birkózónak sikerül nyernie, utána a bronzmérkőzésen léphet szőnyegre.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!