
A pályafutása második olimpiáján induló Incze Kriszta a női szabadfogású birkózók 62 kg-os súlykategóriájában érdekelt, és egyértelműen az éremszerzésért utazott ki az ötkarikás játékokra.
A romániai küldöttség tagjaként menetelését a nyolcaddöntőben kezdte meg, pénteken kora délután az utolsó párharcban lépett szőnyegre, vetélytársa a vb-ezüstérmes japán Motoki Sakura volt.
Sokkal határozottabban kezdett az ellenfele, aki egyből magához vette a kezdeményezést, a háromszéki versenyző pedig tehetetlen volt.
A japán nagyon hamar eldöntötte az összecsapást, sikeres támadást vitt véghez, miután levitte a földre és a hátán leszorította Inczét, és alig 38 másodperc után diadalmaskodott.
Incze Kriszta ezzel a vereséggel még nem búcsúzott az olimpiától, abban reménykedhet, hogy vigaszágra kerül és esélye lesz a bronzmérkőzésen küzdeni, ehhez azonban az szükséges, hogy Motoki Sakura bejusson a döntőbe.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!