Mutu távozása után gálázott a Kolozsvári CFR Bukarestben

Sebestyén Ervin 2024. április 06., 22:35

Első mérkőzését játszotta Adrian Mutu lemondása után a Kolozsvári CFR, amely rendkívül magabiztos győzelmet aratott a labdarúgó Szuperliga felsőházának harmadik fordulójában. Már az első félidőben négyet vágott a Rapid otthonában.

Deac főszerepet vállalt a CFR győzelmében Fotó: Pinti Attila

Meglepő vereséget szenvedett el a Román Kupában a kincses városi együttes, a vesztes találkozó után Adrian Mutu lemondott a vezetőedzői posztjáról. Ennek ellenére szenzációsan játszott a CFR szombaton este a Rapid otthonában.

Rögtön a meccs elején sikerült komoly előnyt kidolgozni, miután Daniel Bîrligea nyolc perc alatt duplázni tudott Bukarestben, mindkét találatot Ciprian Deac készítette elő. Gyorsan válaszolhatott volna a hazai együttes, azonban Rrahmani remek lövését Sava bravúrral szögletre tolta.

A 37. percben hatalmas védelmi hibát vétett a Rapid, Iulian Cristea nem tudott felszabadítani, Bîrligea kapta középen a labdát aki ezúttal sem hibázott, már három volt a CFR előnye.

Közvetlenül a szünet előtt jött a negyedik is, egy gyönyörű összjátékot követően Manea passzolt a hálóba, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát (0–4).

A fordulást követően visszavett a tempóból a vendég csapat, több területet engedett a Rapidnak, amely folyamatosan próbálta nyomás alá helyezni ellenlábasa kapuját. A 81. percben össze is jött a szépítés, egy kipattanó labdára Rrahmani csapott le, azonban ez csupán szépségtapasz volt a hazaiaknak, végül 4–1-es vereséget szenvedett el.

A Kolozsvári CFR ezzel megszerezte első győzelmét a rájátszásban és ideiglenesen átvette a második helyet az Universitatea Craiova együttesétől.