Három felkészülési mérkőzés, kánikulában végzett edzések és öt új igazolás után tért haza az FK Csíkszereda az ausztriai edzőtáborából. Ilyés Róbert szerint a csapat 80–90 százalékban készen áll a Szuperligára, de van még hiányposzt, és a beilleszkedés is időt igényel. A vezetőedző bízik játékosaiban, és nyílt, gólgazdag meccset vár hazai pályán a Bukaresti Dinamo elleni történelmi rajton.
A klub pénteken véget ért ausztriai edzőtáborának tapasztalatait összegezve Ilyés Róbert vezetőedző a Székely Sportnak elmondta: egy nagyon sikeres időszakon vannak túl.
„Volt időnk és alkalmunk egybekovácsolni a csapatot, a játékosok pedig megismerkedhettek az új társaikkal. A tábor során a legnagyobb kihívást az időjárás jelentette, mivel nagyon meleg volt.
Mindenki kapott játéklehetőséget – mind a fiatalok, mind azok, akik régebben vannak a klubnál –, hogy megmutathassák, hogyan készültek fel ebben a periódusban. Minden mérkőzés után voltak pozitív és negatív dolgok, de ez normális” – mondta Ilyés.
A csapathoz öt új játékos érkezett. „Nem működhet minden egyből úgy, ahogy szeretnénk. Nekik is még be kell illeszkedniük, ők is most kezdik megérteni a csapatunk játékstílusát, a játékkoncepciónkat, hogy mit akarunk játszani.
– fejtette ki a szakvezető.
Ilyés szerint rövid volt a felkészülési időszak. „Szerettem volna, hogy legyen még egy-két hét, hogy felkészüljünk a rajtra, de mivel már kezdődik a bajnokság, kénytelenek vagyunk minél hamarabb beilleszteni, ami már elkészült és rendelkezésre áll. Nem mondom, hogy 100 százalékon van a csapat, de 80–90 százalékban sikerült elérnünk, amit elterveztünk” – tette hozzá.
Az új játékosok fogadtatásával kapcsolatban az FK trénere megjegyezte, úgy gondolja, hogy az öltözőben egy nagyon jó, kemény társaság van, akik nagyon összetartó brigádot alkotnak.
– mondta az újonnan érkezők befogadásáról.
Arra a kérdésre, hogy a rajt előtt várható-e még újabb játékos bejelentése, Ilyés kifejtette: nem hiszi, hogy ezen a héten sikerül új játékost igazolniuk.
„Továbbra sem sikerült csatárt szereznünk. Nagyon nehéz poszt, igazi kihívás megfelelő támadót találni a 9-es pozícióba.
Szeretnék még egy szélső védőt is, ugyanis két futballistánk is lesérült (Nagy János és Bloj Erwin – szerk. megj.), az ő felépülésük hosszabb ideig fog tartani” – részletezte a keret aktuális helyzetét.
Az FK Szuperligára való felkészüléséről a vezetőedző úgy véli: amióta ismeri a csapatát, tudja, hogy a fiúkban sok minden van, és nagy dolgokat is végre tudnak hajtani.
„Kemény munka van a hátunk mögött, őszintén nagyon bízom a játékosaimban és az egész stábban.
– hangsúlyozta.
Ilyés Róbert a piros-feketék Dinamo elleni mérkőzéséről elmondta: a két gárda játékstílusát ismerve nem hiszi, hogy 0–0-s végeredményt hoz a hétfői találkozó.
„Olyan csapattal fogunk játszani, amely nagy hangsúlyt fektet a labdabirtoklásra, nem játszanak felrúgott labdákkal.
Ezek alapján úgy gondolom, nyílt mérkőzés lesz, amiből szeretném, ha mi szereznénk több gólt” – zárta gondolatait Ilyés Róbert.
A hétvégén kezdődő Szuperliga nyitófordulójának zárómeccsét játssza az FK Csíkszereda, a Bukaresti Dinamo elleni összecsapás július 14-én, hétfőn 21.30-kor kezdődik.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!