Küzdelmes mérkőzésen gyűrte le a KSE az SZFC-t a székely derbin

2024. május 07., 21:41 utolsó módosítás: 2024. május 08., 11:04

A házigazda Kézdivásárhelyi SE egygólos győzelmével zárult a Székelyudvarhelyi FC elleni székely párharc kedden a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának alsóházi rájátszásában.

Nagyot küzdött a két csapat, a pontok a házigazdánál maradtak Fotó: Daczó-Hodor Barna

Az első percekben a középpályán passzolgattak a felek, az első kapura lövésre 10 percet kellett várni, akkor Györgyi lövését fogta Albert. Továbbra is a székelyudvarhelyiek kezdeményeztek bátrabban, három perccel később a védők közül kiugró Simó lövését hárította a kézdi hálóőr. A 16. percben Simó újfent próbára tette Albert éberségét, aki továbbra is állta a sarat.

A házigazdák első helyzetét a 29. percben jegyeztük, ekkor a 16-os sarkánál labdát kapott Perényi lövés helyett Turcut kereste, ám beadása célt tévesztett. Egy perccel később a vendégek jutottak 18 méterről szabadrúgáshoz, de a beadás Albert kapuja előtt elcsorgott.

A 41. percben a vendégek gyors egymásutánban két szöglethez jutottak, ám előbb Albert mentett, majd Lázár lövése nem találta el 6 méterről a kaput.

Fotó: Daczó-Hodor Barna

A második játékrészt ismét a vendégek kezdték bátrabban, az 53. percben Gavîrlița lővése ment mellé, majd egy perccel később a házigazdák megszerezték a vezetést: egy félpályáról hosszan előreívelt szabadrúgást Turcu pöckölt a hálóba (1–0).

Az SZFC hat perccel később egyenlíthetett volna, amikor Simó bombalövését Albert a felső lécre tolta, ahonnan a labda Györgyi elé pattant, aki közelről a kapu fölé lőtt. A székelyudvarhelyiek az egyenlítő gólt keresve egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a KSE-re, ám Albert minden esetben derekasan látta el a feladatát.

A háziak Turcu, majd Ketesdi révén jutottak helyzethez, de az utolsó percekben a vendégek uralták a mezőnyt. Gavîrlița lövését Albert hárította, majd egy 30 méterről eleresztett szabadrúgást is megfogott. A KSE a 86. percben növelhette volna előnyét, ám az udvarhelyi védővel küzdő Botorok a kaputól 8 méterre elesett, és bár a háziak 11-esért kiáltottak, a játékvezető semmit nem ítélt.

A 90. percben Gavîrlița, majd Györgyi lövéseit vágták ki a KSE védői, és a hosszabbítás perceiben a vendégek egyre erősödő nyomása ellenére nem változott az eredmény, pedig az utolsó szögletnél Vlasa is a KSE kapuja előtt ugrált.

Maradt az 1–0, a KSE a következő fordulóban a Brassói SR vendégeként szerepel, az SZFC pedig hazai pályán fogadja a Sepsi OSK II. csapatát.