Folytatja menetelését a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2024. május 03., 22:52 utolsó módosítás: 2024. május 03., 22:55

Sorozatban a negyedik meccsét nyerte meg a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában a Marosvásárhelyi SE, a 6. forduló pénteki mérkőzésén 3–0-ra győzött a sereghajtó Alsógáldi Industria vendégeként.

Nem volt kérdés, hogy megszerzik a három pontot. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Egy öngólnak köszönhetően a vásárhelyiek korán előnybe kerültek, majd a 20. percben Moldován Tamás találatával kettővel elhúztak, így a szünetben magabiztosan vezettek. A győzelmet negyedórával a vége előtt biztosította be Flavius Sabău vezetőedző csapata, amikor Csala Róbert volt a gólszerző.

A második helyen álló Marosvásárhelyi SE egymás után a negyedik győzelmét aratta az alsóházban, a hétközi fordulóban pedig kedden 18 órától hazai pályán rangadót játszik a listavezető Gyulafehérvári Unireával.

A kiesés ellen küzdő Szászrégeni Avântul újabb vesztes mérkőzésen van túl, hiába állt fel kétgólos hátrányból otthon a Kudzsiri Metalurgistullal szemben, végül mégsem tudta elkerülni a vereséget.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 6. forduló:

Alsógáldi Industria–Marosvásárhelyi SE 0–3 (0–2).
Gólszerzők: Adrian Potopea (6., öngól), Moldovan (20.), Csala (75.).

Szászrégeni Avântul–Kudzsiri Metalurgistul 2–3 (0–1).
Gólszerzők: Király (58., öngól), Merdariu (61.), illetve Udrea (7.), Tăban (53.), Șaucă (79.).

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 6. forduló

10

A csoport felsőházi rájátszásában rangadót rendeztek, amelyen a második helyezett Nyárádtői Unirea gól nélküli döntetlent játszott az éllovas Besztercei Gloria otthonában, így a két csapat között továbbra is öt pont a különbség. Az utolsó három fordulóban a nyárádtőieknek még legalább egy pontra van szükségük ahhoz, hogy matematikailag bebiztosítsák helyüket az osztályozón, és ezt már szerdán 18 órától megtehetik a Medgyesi SK elleni kiszálláson.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, felsőházi rájátszás, 6. forduló

2024. 05. 03. 17:00Besztercei GloriaNyárádtői Unirea0-0
2024. 05. 03. 17:00Gyulafehérvári CSUMedgyesi SK4-1