A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Tatrangon hagyta a pontokat a KSE

Daczó Hodor Barna 2024. május 03., 21:14 utolsó módosítás: 2024. május 03., 21:18

A labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában pénteken a Kézdivásárhelyi SE a Tatrangi Ciucaș pályáján egygólos vereséget szenvedett.

Kedden a Székelyudvarhelyi FC-t fogadja hazai pályán a KSE. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

A házigazdák már a 6. percben tizenegyeshez jutottak, amelyet Sileanu értékesített, így mondhatni a mérkőzés 0–1-ről indult a kézdivásárhelyi kék-fehérek számára. Ám Eugen Moldovan legényei megrázták magukat és az első negyedóra végére Agafiței bevette Cacuca hálóját (1–1).

A folytatásban is a kézdiek uralták a játékot és több alkalommal is óriási gólszerzési lehetőséghez jutottak,

azonban ezeket Turcu, Perényi és Gergely rendre kihagyta.

A második játékrészt is jól kezdték a céhes városiak, a tatrangi hálóőr két ízben is óriásit mentett. A 60. percben Dobos 11 méterről nem tudta legyőzni Caucát,

innentől pedig fordult a kocka, a KSE játéka kapkodóvá vált.

A hazaiak egyre merészebben támadtak és a 75. percben egy szögletrúgást követően Forsner fejesgóljával megszerezték a vezetést (2–1).

Ezzel nem ért véget a kézdiek rémálma, a 82. percben Popescu egy 16 méterről eleresztett lövéssel ismét betalált (3–1).

A KSE ismét támadásba lendült, de már csak a szépítésre futotta, Sütő a hosszabbítás utolsó percében beállította a végeredményt (3–2).

A következő, hétközi fordulóban a KSE hazai pályán a Brassói SR otthonában két góllal alulmaradt Székelyudvarhelyi FC csapatát fogadja.

{K1}

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, alsóház, 3. forduló:

Tatrangi Ciucaș–Kézdivásárhelyi SE 3–2 (1–1).

Gólszerzők: Sileanu (6. perc, 11-esből), Forsner (75), Popescu (82), illetve Agafiței (14. perc), Sütő (90+5).
Tatrang: Cauca – Ciuca, Forsner, Lupu, Komaromi, Sileanu, Popescu, Badea, Coltofeanu, Racz B., Racz S. Cserék: Szanto, Iordache, Rauta, Plumb, Opra, Voicu, Elek. Edző: Nicolae Liviu.
KSE: Albert – Bânță, Sütő, Cîrstian, Albu, Agafiței, Dobos, Gajdó, Gergely, Turcu, Perényi. Cserék: Bunduc, Botorok, Fábián, Zöld, Fülöp, Demeter, Keresztély, Veres, Bandi. Edző: Eugen Moldovan.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alsóházi rájátszás, 6. forduló