A 4. Ligában tizenkét együttes vett részt, oda-visszavágókat követően a Gyergyószentmiklósi VSK nagy fölénnyel nyerte meg a kiírást. A harmadosztályos osztályozón aztán nem sikerült fennebb lépniük, a Marosvásárhelyi SE-vel szemben elveszítették a páros meccset. A VSK talpon maradt az átalakult kupakiírásban is, végül az első kör végén búcsúztak a további küzdelmektől.
Ami az 5. Ligát illeti, a pandémia miatt két idény kimaradt, itt is csak tavasszal tudták meghirdetni a pontvadászatot. Egy „felgyorsított” kiírás volt az idei, ahol a Csík körzetiben két, az udvarhelyiben pedig három csoportban mérték össze erejüket a csapatok – 11, illetve 17 klub, összesen 28-an. Nem lehetett itt klasszikus bajnoki rendszerről beszélni, csak egyszer játszottak egymással a csoportban,
végül pedig a Csíkszentsimoni FC és a Farcádi SE lett a bajnok.
A HMLE ifjúsági szinten minden korcsoportban (az A-tól a G-ig, azaz hétben) indított bajnokságokat, ezeken sok csapat vett részt, nem csupán fiúegyüttesek, hanem lánygárdák is voltak a mezőnyben.
„Jónak ítélem meg, hogy a 4. Liga visszatért az egyszériás rendszerre, úgy vélem, hogy ez így marad az elkövetkezőkben.
Tudni kell, hogy az elmúlt szezonban minden szinten a dobogósokat a Hargita Megyei Tanács pályázatán keresztül díjaztuk” – összegezte az elmúlt idényt, illetve tekintett előre az egyesület elnöke, Tamás Zoltán.
Hozzátette, szóban mindkét körzeti aranyérmese jelezte, hogy megtenné a lépést a 4. Liga felé. Persze ki kell várni, hogy mind a csíkszentsimoniak, mind a farcádiak ezt hivatalosan is jelezzék. Azt elárulta, hogy eddig egy új gárda nevezett be, ez pedig Lövéte csapata. A 4. Ligában szereplőknek továbbra is kötelező egy ificsapat indítása – ez lehet a Falvak Kupája is. Valamint felnőtt szinten az összes együttesnek részt kell vennie a Román Kupa kiírásában.
Nem csupán Hargita megyében, hanem országszerte problémát jelent, hogy kevés a játékvezető. Az elmúlt kiírásban így szombaton és vasárnap is meccsnap volt. Az elnök kifejtette, nemrég volt egy tanfolyam, ahonnan kikerültek új sípmesterek, de az a cél, hogy az idény elején még szervezzenek egyet, hogy biztosítsák a találkozók játékvezetői lefedését.
„Marad a szombat és a vasárnap meccsnapnak. A negyedik Liga tizennégy, vagy tizenkét csapattal indulna, hiszen a bajnoknak meg kell legyen a minimális huszonkét összecsapása, hogy mehessen az osztályozóra. A körzeti tekintetében Csíkban egy, Udvarhelyen két szériában gondolkodunk. A díjak az egyesületnél nem emelkedtek, a jövőre nézve nem is fognak, csupán a játékvezetői díj lesz nagyobb 25–30 százalékkal” – összegzett Tamás Zoltán.
A Hargita megyei labdarúgó-bajnokságok a tervek szerint szeptemberben kezdődnek.
Szerinte már öt együttes ott van a labdarúgó Szuperliga play-offjában. Milyen esélyt látnak a statisztikusok, hogy a Sepsi OSK is az érmes helyekért harcoljon?
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
Súlyos közúti baleset történt karácsony másodnapján Suceava megyében, a tragédia során hárman életüket vesztették. Egy egész család bennégett az egyik autóban.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!