Szép számú közönség volt kíváncsi a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság zárómeccsére, ahol a bajnoki címet már több fordulóval korábban bebiztosító, és a megyei mezőnyből kiemelkedő Gyergyószentmiklósi VSK és az Agyagfalvi Lendület csapott össze.
A házigazdák most is bebizonyították, hogy nem véletlenül nyerték meg a sorozatot: már az első félidőben eldöntötték a lényegi kérdéseket, Jakab Róbert két találata között Alin Covrig lőtt egy gólt tizenegyesből, azaz 3–0 volt az állás 45 perc után. Hodgyai László és Tankó Levente növelte a hazai gólok számát ötre, míg a vendégek részéről Hegyi Attila volt eredményes. Az 5–1-es siker azt jelentette, hogy a Andrei Țepeș edző által vezetett Gyergyószentmiklósi VSK 22 mérkőzésből 20-at megnyert, mindössze egy–egy döntetlen és vereség mellett. A gólkülönbség is önmagáért beszél: 128–20.
A mérkőzést követően megtörtént a csapatok díjazása, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület részéről Hompoth Dezső és Papp Levente, valamint Gyergyószentmiklós polgármestere Csergő Tibor adták át az érmeket és kupákat.
Díjat vehetett át Hodgyai László, a VSK játékosa is, aki 34 találattal lett a bajnokság gólkirálya.
„Nagyon büszke vagyok a fiúkra, igazi csapattá formálódtak a szezon alatt, a gyergyóiak együtt a csíkszeredai, székelykeresztúri, szentegyházi és máshonnan érkezett játékosokkal.
Biztosítottuk számukra a javadalmazást is a megnyert mérkőzések után, és igyekeztünk javítani a pálya körülményein is” – mondta Kercsó Zoltán, a Gyergyószentmiklósi VSK vezetője.
Hozzátette, jelen volt az eseményen a polgármester is, beszéltek erről, és bízik abban, hogy amennyiben feljut a csapat a 3. Ligába, a város is nagyobb összeggel tudja segíteni majd a csapatot a költségvetéséből, de könnyebb lesz majd akkor támogatókat is találni a csapat magasabb osztályban való szerepléséhez.
A Gyergyószentmiklósi VSK-ra még két fontos kihívás vár, június 12-én Székelykeresztúron kerül sor a Román Kupa megyei szakaszának döntőjére, ahol a házigazda Egyesüléssel küzdhetnek meg az újabb trófeáért. Ezt követően 18-án idegenben, 25-én hazai pályán csapnak össze az osztályozón Maros megye bajnokával, ahol a Marosvásárhelyi SE-vel szemben vívhatják ki a feljutást a 3. Ligába.
Rokaly Attila, a VSK csapatvezetője leszögezte:
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!