Büntetőt kapott az FK Csíkszereda, házigazdája le akart vonulni a pályáról

Horváth Bálint Ottó 2024. április 24., 19:20 utolsó módosítás: 2024. április 25., 12:46

Feszültségekkel teli volt az FK Csíkszereda Szeben megyei kiszállása a Sellenberki SK ellen. A székelyföldiek kétszer is egyenlítve pontot mentettek a szerdai mérkőzésen, amelynek vége előtt házigazdájuk le akart vonulni a pályáról.

Nem tudták elfogadni a döntést a Sellenberk játékosai. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszás hétközi, 6. fordulójában a play-offban még nyeretlen Szeben megyei gárda vendégeként Nagydisznódon lépett pályára a feljutásért küzdő FK Csíkszereda, amelynek az első fordulóban otthon sikerült legyőznie a tabellán előtte álló vetélytársát.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés,

az 5. percben Monea könnyedén megverte a védőjét és védhetetlenül lőtt Gyenge hálójába, ezzel megszerezte a vezetést Sellenberknek. Alig két perccel később Pintér Bence laposan elvégzett szabadrúgása a sorfal alatt utat talált a kapuba, így a csíkiak máris kiegyenlítettek.

Ezt követően a házigazdák uralták a játékot, a 14. percben visszavehették volna a vezetést, ismét a gólszerző Monea került helyzetbe, ám ezúttal célt tévesztett.

Aztán az első félidő közepére megpróbálta átvenni az irányítást az FK, azonban helyzetig nem tudott eljutni, mindössze egy újabb pontrúgásból próbált veszélyeztetni. Sokáig nem alakult ki komoly gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem, majd éppen a szünet előtt a hazaiaktól Alexandru Pop fölé durrantott.

Jobban kezdte a második játékrészt a Sellenberk, előbb Tudor Călin távoli lövése okozott kisebb gondot a csíkiak kapusának, majd

az 54. percben be is találtak, Visic három vendég védő között is gólt szerzett.

Nem sokkal később közel volt az egyenlítéshez az FK, Gyenge hosszú kirúgása után a hazaiak védője elvétette a labdát, Makrai került ziccerbe, de a kapufát találta el. Ezután kétszer is veszélyes helyről végezhettek el szabadrúgást a vendégjátékosok, de a lövések elakadtak a blokkban.

A hajrához közeledve a Sellenberk eldönthette volna a három pont sorsát, Soare azonban hatalmas helyzetet hagyott ki, Gyenge bravúrral mentette meg a csapatát. A végén támadásba lendült Ilyés Róbert csapata, amely büntetőhöz jutott, miután Jelena került helyzetbe, a hazaiak kapusa mellől fölé emelte a labdát, de Eduard Ioniță játékvezető úgy ítélte meg, hogy Roșca szabálytalankodott vele szemben.

Ennél az ítéletnél a hazaiak játékosai hevesen reklamáltak, nem tudták elfogadni ezt a döntést, és le akartak vonulni a pályáról, amikor azonban az oldalvonalhoz értek, az edzőjük utasítására mégis folytatták a játékot.

A tizenegyest Makrai végezte el, aki magabiztosan lőtt a hálóba, ezzel a székelyföldiek másodszor is döntetlenre mentették a meccset. A lefújásig a győzelemért küzdöttek, és

a hosszabbításban Makrai lábában volt ennek a lehetősége, de kiváló szögből nem találta el a kaput, így pontosztozkodás lett a vége.

A 2–2-es eredménnyel az FK Csíkszereda elszalasztotta az esélyét, hogy legalább egy napig ismét egyenes ágon való feljutást érő helyre kerüljön, a hétvégi fordulóban pedig szombaton 11 óra 30 perctől az élvonalba feljutott Unirea Sloboziát fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:

Sellenberki SK–FK Csíkszereda 2–2 (1–1).

Gólszerzők: Monea (5.), Visic (54.), illetve Pintér (7.), Makrai (84., büntetőből).
Sellenberki SK: Roșca – Gîț, Palmeș, Natea, Alexe – Panos, Călin – Monea (Schieb, 75.), Soare (Rotund, 90.), Pop (Gherman, 90.) – Visic (Moussinga, 62.). Vezetőedző: Claudiu Niculescu.
FK Csíkszereda: Gyenge – Kelemen, Gergely, Apró, Gál-Andrezly – Veres, Pintér (Jelena, 72.), Jebari, Bloj (Babati, 66.), Balogh (Rónai, 46.) – Makrai. Vezetőedző: Ilyés Róbert.